Ana SayfaDuyurular & EtkinliklerHalkevleri 91 yaşında: "Umutsuzluk Yok, Halkevleri Var!"

Halkevleri 91 yaşında: “Umutsuzluk Yok, Halkevleri Var!”

-

Halkevleri 91. yılını büyük bir konserle kutluyor. “Umutsuzluk Yok, Halkevleri Var!” diyerek yola çıktığımız 91. yılda eşitlik, özgürlük, barış ve laiklik için hep bir ağızdan şarkılar söylenecek. 

19 Şubat 2023 Pazar günü 15.00’da, Ankara’da son zamanlarda konser ve etkinlikler için sıkça tercih edilen Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde (Yenimahalle) buluşuyoruz. 

Konserin sunuculuğunu tv dizilerinin sevilen oyuncularında, toplumsal meselelere duyarlılığıyla da bilinen Halkevi dostu sanatçımız Taner Rumeli gerçekleştirecek.

Konser programı yoksul mahallelerden kadınların beraber sosyalleşip beraber özgürleştiği Halkevleri Kadın Korosunun söyleyeceği şarkılarla başlayacak. 

Bir süredir Mamak’ta devam eden mülteci çocuklarla yapılan çeşitli çalışmaların sonucunda ortaya çıkan Sınır Tanımayan Çocuk Korosu, bize çizilen sınırların anlamsızlığını hatırlatırken, kardeşlik, barış ve eşitlik için şarkılarını söyleyecek. 

Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın her çeşit ezgisini, dupduru sesiyle bizlere ulaştıran, toplumsal bütün meselelerde ezilenlerden yana taraf olan, yıllardır severek dinlediğimiz Feryal Öney de şarkılarıyla bizlere eşlik edecek. 

Yıllardır Halkevleri etkinliklerinde her fırsatta yanımızda olan, özellikle Ankara halkının büyük ilgi ve sevgiyle dinlediği, Halkevleri konserlerinin klasik ismi Mustafa Özarslan ve Grup Çığ yine türküleriyle bize eşlik edecek. 

Son dönemlerde İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkan tavrı ile gündeme gelen, “Anadolu Pop”u Türkiye’ye kazandıran, Türk Rock müziğinin efsanelerinden Moğollar dillerden dillere, nesillerden nesillere aktarılan şarkılarıyla bizlerle olacak.

Halkevleri 91. yaşını Ankaralılar ile birlikte kutluyor. 19 Şubat’ta eşitlik, özgürlük, barış ve laiklik için “Umutsuzluk Yok, Halkevleri Var!”diyoruz. Hep birlikte hürlüğün havasını tutturmak için buluşalım.

HALKEVLERİ 91. YIL KONSER PROGRAMI 

19 Şubat Pazar 15.00

Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Yenimahalle/Ankara 

0 312 419 27 17

0 312 419 27 17

[email protected]

Halkevleri Genel Merkezi

Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara

SON YAZILAR

Fidan Gözaçan ile yeni kitabı “Her Kaçık Yalan Söyler” üzerine söyleşi ve imza gününe davetlisiniz!

Yazar, gazeteci ve çevirmen Fidan Gözaçan yeni kitabı Her Kaçık Yalan Söyler için Ankaralı okurlarıyla buluşacak. 22 Ekim Pazar günü Ankara'da saat 14.00'te Kızılırmak Caddesi...

KAOS GL ve 17 Mayıs’tan anayasa açıklaması: Haklarımızı savunacağız

Depremle rafa kaldırılan Anayasa değişikliği, 2 Ekim 2023’te Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın yaptığı TBMM konuşmasıyla resmi olarak gene gündemimize girdi. Yapılmak istenenin hak ve özgürlükleri...

Halkevleri 17. Yaz Çocuk Buluşmaları Çocuk Şenliği ile sona eriyor

Halkevleri'nin 17. Yaz Çocuk Buluşmaları, 30 Temmuz Pazar, 14.00- 17.00 arasında düzenlenecek çocuk şenliği ile sona erecek. Halkevleri'nin 17 yıldır kesintisiz şekilde sürdürdüğü çocuk çalışmaları ve...

Evvel Temmuz KSF gönüllüleri: Bu festival halkın festivalidir!

Evvel Temmuz Kültür Sanat Festivali 23 Temmuz'da Serinyol ayağınının da tamamlanmasıyla sona erdi. Halkın festivali Evvel Temmuz için gönüllülerinin hazırladığı basın bültenini ilginize sunuyoruz. 7 Temmuz’da...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol