Ana SayfaEkolojiHayvan Haklarıİdris Güllüce'den şaşırtmayan davranış: Fayton açılışı yaptı!

İdris Güllüce’den şaşırtmayan davranış: Fayton açılışı yaptı!

-

İdris Güllüce Çanakkale’de katıldığı toplu açılış töreninde bir skandala imza atarak, fayton açılışı yaptı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce seçim çalışmaları kapsamında Çanakkale’ye gitti. Güllüce, Yenice Belediyesi tarafından düzenlenen toplu açılış töreninde; bir fayton ve itfaiye aracının da açılışını yaptı. İtfaiye aracı henüz ilçeye gelmediğinden orada bulunmazken, fayton atı ile birlikte alandaydı.

(Fotoğraf: ZETE)
(Fotoğraf: ZETE)

Balonlarla süsletilen faytona binip hatıra fotoğrafı çektiren insanlar görüldü. 11:00’da yapılması beklenen açılış bir saat geciktiği için fayton ve bağlı bulunan at uzun süre yağmur altında kaldı. Yağmurda ıslanan atın üzerine battaniye örtüldü.

Faytona binme atlar ölüyor!

“Fayton nostaljisi tutkusu” uzun çalışma saatleri ve hava koşulları nedeniyle atların ölmesine yol açıyor. Bu nedenle faytonlara binmiyoruz, faytonları desteklemiyoruz, nostaljiyi yürüyerek yaşıyoruz.

Her sene sadece İstanbul’da 400 tane fayton çalışanı at ölüyor! Atlar aç ve susuz çalıştırılıyor. Susuzluktan bayılan atların kırbaçlanması da cabası.

Seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Adalar’a giden Selahattin Demirtaş da eşi ve partiden arkadaşlarıyla faytona binmesi nedeniyle tepki toplamıştı.

Kaynak: BirGün, Radikal

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Gamzegül Kızılcık
Gamzegül Kızılcık
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Kadın hakları mücadelesi, çocuk hakları ve LGBTİ hakları konularına ilgili. Doğal hayatın korunması konusuna meyledişi ve Gaia Dergi ile yollarının kesişimi sonucunda da; direnişçi bir kadın, gazeteci.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol