Okuma süresi: 2 dakika

Sinemaseverlerin üzerinde anlaştığı bir konu varsa, sinema dünyasında kedilerin yerinin yetersiz olduğu olabilir. Neyse ki bir adam ve iki sadık kediciği, bunu düzeltmek için üstlerine düşeni yapmışlar.

Alien

İngiltereli bir çift olan Sarah ve David, son zamanlarda mutlaka görülmesi gereken Instagram hesaplarından birinin fikir babası: Moviecats. Fikir basit ama çok güzel: önemli film sahnelerini kedi başrolüyle yeniden yaratmak.

American Beauty

Çift, ”Willow ve Tara adında, neredeyse birbirinin aynısı olan iki kedimiz olmasına rağmen, çoğunlukla Tara‘ya kedili film fotoğraflarımızda yer veriyoruz.” diyor. ”Buna pub quiz’in (İngiliz kültüründe barda oynanan bilgi yarışması) televizyon-sinema turunda resimli soru hazırlayarak başladık. O kadar iyi karşılandı ki düzenli olarak yapmaya başladık”. Ve yaptıkları için çok memnunuz.

E.T.

Bu ikonik film sahnelerinin canlandırılmasında detaylara gösterilen özen o kadar tam isabet ki, keşke bütün filmlerin kedi versiyonunu izleyebilsek diye düşündürüyor.

Ghost

Moviecats‘in kedi starları, bu harika performansları için Oscar kazanmayı beklemiyor olsalar da, onların başka şekilde ödüllendirildiğini duymak bizi mutlu etti.

The Shining

David ve Sarah, ”Onlarla beraber çalışmak çok zor, bizim saçmalıklarımıza ilgilerini çekmek için bazı ödüllerimiz oluyor. Bunları yapmaya devam edeceğiz. Pazar günlerimiz böyle daha eğlenceli geçiyor.” diyor.

Kaynak: The Dodo