Ana SayfaDuyurular & Etkinliklerİlkbahar size sesleniyor: 23 -26 Mart Karia Psytrance Müzik Buluşması

İlkbahar size sesleniyor: 23 -26 Mart Karia Psytrance Müzik Buluşması

-

Mevsimlerin hepimizi derinden etkilediği bir gerçek. Geçen kışın ardından hepimizin üzerinde büyük bir potansiyel enerji var. Belki kış uykusuna yatmıyoruz ama biz insanlar da kış boyunca enerji biriktiriyoruz. Baharın gelmesiyle birlikte nasıl ağaçlar çiçek açıyor, hayvanlar uykularından uyanıyorsa, bizde de başlıyor bahar kıpırtıları. Çağlar boyu insanlar ruhlarının sesini dinlemiş; yaşam döngülerini tıpkı diğer canlılar gibi doğaya uydurarak ilkbaharın gelişini kutlamışlar. Ağaçlarla birlikte çiçek açmış, güneşle ısınmış, rüzgarla şarkı söyleyip dans etmişler.

Günümüzün şehirleşmiş yaşamında ise Nevruz’un bu derin anlamını ruhumuzda hissetmek çok zor. İlkbaharı kutluyoruz, ama beton binalardan bir tane ağaç göremiyoruz. O ilkbahar havasını derin derin içimize çekmek istiyoruz, tek hissettiğimiz ciğerlere dolan şehir kokuları oluyor. Ama seçenek bol; egzoz dumanı, tavuk döner kokusu, foseptik çukuru… Ne kadar isterseniz koku var şehirde.

Şu günlerde tüm günlük karmaşalarınızın arasında bir an durup ilkbaharın size seslendiğini duyumsuyorsanız 23, 26 Mart tarihlerinde Karia Psytrance Gathering sizi çağırıyor!

Psyfactor Project ve Karia Yolu Derneği ortak projesi olarak gerçekleşen etkinliğin lokasyon tercihi  tam Nevruz ruhunu yansıtıyor. İsmini antik çağlarda bu bölgede yaşamış Karia medeniyetinden alan Karia Yolu, 820 kilometrelik rotasıyla Türkiye’nin en uzun trekking rotası. Etkinliğin gerçekleşeceği  Sarsala Koyu ise muhteşem doğasıyla Karia ve Likya yollarının  kesişimi üzerinde uzanıyor.

Amaçlarının samimi bir rave yaşamak ve yaşatmak olduğunu söyleyen etkinlik organizatörleri, “Line-Up’ı Türkiye’de eskiden beri psychedelic müziğe gönül vermiş arkadaşlarımızdan  ve hemen yanıbaşımızdaki İranlı sanatçılardan oluşturarak hem herkes için daha uygun, hem de  daha samimi ve keyifli etkinlik hazırlamak istedik. Asıl amacımız Likya ve Karia yolunun tanıtımını yapıp bölgenin güzelliklerini insanlara yaşatmak. Bu bağlamda Karia Yolu Derneği, Dalaman Kaymakamlığı, Dalaman Belediyesi ve Dalaman Jandarma Komutanlığının destekleri ve işbirliği içinde bir etkinlik yapıyoruz.”  demiş.

Gerçekten de bu üç günlük etkinlik için 75 TL gibi bir fiyat belirlenmiş olması insanı cezbediyor. Üstelik 20 marta kadar sınırlı sayıda biletler 50 TL. Fiyatlar makul olunca insanın önceden planlar yapmasına, kendini ayarlamasına da gerek kalmıyor. Tam ilkbahar heyecanıyla çıkıp yola gitmelik…Sonra ver elini Sarsala Koyu’nun mavi suları, oksijen dolu ağaçları…Peki kulaklarımızın pasını kimler silecek derseniz, line-up’a buradan erişebilirsiniz. Biletler için ise tıklayınız efendim.

Ulaşıma gelirsek, lokasyonun bir diğer avantajı ise Dalaman’da olması, yani hava alanına yakın olması. Uçak, uzak mesafelerden gelecekler için öncelikli tercih olabilir. İstanbuldan gelecekler için ise ikinci seçenek  servis. Etkinlik sayfasında on altı kişilik yeterli sayıya ulaşılması halinde İstanbul’dan  festival alanına araç kaldırılacağı belirtilmiş. Gidiş-dönüş ücreti ise kişi başı 150 TL. Farklı yerlerden ve farklı yollarla gelecekler için, ayrıca Dalaman’dan da servisler kaldırılacak. Ulaşımla ilgili irtibat numaralarına ve her türlü detaylı bilgiye etkinlik sayfasından ulaşabilirsiniz.

Son olarak etkinlik, “Herhangi bir yiyecek ve içecek kısıtlaması yoktur. Dışarıdan yiyecek getirebilir, ayrıca kendi alkolünüz ile de giriş yapabilirsiniz.” demiş. Bu vesileyle son alışveriş noktasının Dalaman, Merkez’de olduğunu hatırlatalım.

Psytrance’ın zihinleri genişleten tınılarında, doğanın çocukları olduğumuzu hissedebileceğimiz bir hafta sonu dileğiyle…

SON YAZILAR

Fidan Gözaçan ile yeni kitabı “Her Kaçık Yalan Söyler” üzerine söyleşi ve imza gününe davetlisiniz!

Yazar, gazeteci ve çevirmen Fidan Gözaçan yeni kitabı Her Kaçık Yalan Söyler için Ankaralı okurlarıyla buluşacak. 22 Ekim Pazar günü Ankara'da saat 14.00'te Kızılırmak Caddesi...

KAOS GL ve 17 Mayıs’tan anayasa açıklaması: Haklarımızı savunacağız

Depremle rafa kaldırılan Anayasa değişikliği, 2 Ekim 2023’te Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın yaptığı TBMM konuşmasıyla resmi olarak gene gündemimize girdi. Yapılmak istenenin hak ve özgürlükleri...

Türkiye’nin rock efsanesi Erkin Koray aramızdan ayrıldı

Türkiye'de rock müziğinin öncülerinden ve efsane ismi Erkin Koray, 82 yaşında hayatını kaybetti. 10 Temmuz 1941 doğumlu olan Erkin Koray, Türkiye müziğine getirdiği yenilikler ve...

Halkevleri 17. Yaz Çocuk Buluşmaları Çocuk Şenliği ile sona eriyor

Halkevleri'nin 17. Yaz Çocuk Buluşmaları, 30 Temmuz Pazar, 14.00- 17.00 arasında düzenlenecek çocuk şenliği ile sona erecek. Halkevleri'nin 17 yıldır kesintisiz şekilde sürdürdüğü çocuk çalışmaları ve...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol