Okuma süresi: 2 dakika

Karda yürüyerek kendi içinde bir sanat oluşturan Simon Beck, yeni bir çalışmaya daha imzasını attı. Daha önce de Fransa Savoie’de yer alan donmuş göller üzerinde adımlarıyla sanatını icra eden Beck, yine karda yürüyerek dev ejderhaları karlara işledi.


Profesyonel sanatçı, kar ayakkabılarıyla bu kez Sibirya Yakutsk’da büyük ölçekli tablolarını hayata geçirdi. Bu kocaman ejderhalar, projesi ve yapımı hâlâ süren Dracony filmi için yapıldı. Raquettes adı verilen kar botlarıyla Simon Beck, kar üzerinde bu şaheserleri oluşturmak için saatlerini harcıyor.

simonbeck2
Hırslı ve çalışkan sanatçının ilgi çeken kardan eserleri; yakından bakıldığında anlaşılamayan, düzgün zemin seviyesinden ve uzak bir mesafeden anlaşılabilen bir yapıya sahiptir. Beck, bu eserleri genellikle 5-9 saat arası yapıyor ve aşırı yorgun olmadığı zamanlarda da gece de çalışıyor.

Başlangıçta karda yürümek, onun için bir egzersizdi. Daha sonra kendine bir pusula edinerek gölün dışına doğru da çıkmaya başladı ve alanı büyüdü. Zamanla bu egzersizlerle birlikte karda yürüme ciddi bir iş haline geldi. Sonunda bu eserler ve beraberinde kitabı da çıktı. Şimdi 200’e yakın kardan eseri “Snow Art” (Kar Sanatı) adlı kitapta toplandı.

Simon Beck’in tüm eserleri kendi sitesinde de mevcut.

simonbeck5simonbeck6

Kaynak: My Modern Met