Ana SayfaKültür & SanatKarda yürü, izin konuşulsun: Simon Beck'in eşsiz "kar sanatı"

Karda yürü, izin konuşulsun: Simon Beck’in eşsiz “kar sanatı”

-

Karda yürüyerek kendi içinde bir sanat oluşturan Simon Beck, yeni bir çalışmaya daha imzasını attı. Daha önce de Fransa Savoie’de yer alan donmuş göller üzerinde adımlarıyla sanatını icra eden Beck, yine karda yürüyerek dev ejderhaları karlara işledi.


Profesyonel sanatçı, kar ayakkabılarıyla bu kez Sibirya Yakutsk’da büyük ölçekli tablolarını hayata geçirdi. Bu kocaman ejderhalar, projesi ve yapımı hâlâ süren Dracony filmi için yapıldı. Raquettes adı verilen kar botlarıyla Simon Beck, kar üzerinde bu şaheserleri oluşturmak için saatlerini harcıyor.

simonbeck2
Hırslı ve çalışkan sanatçının ilgi çeken kardan eserleri; yakından bakıldığında anlaşılamayan, düzgün zemin seviyesinden ve uzak bir mesafeden anlaşılabilen bir yapıya sahiptir. Beck, bu eserleri genellikle 5-9 saat arası yapıyor ve aşırı yorgun olmadığı zamanlarda da gece de çalışıyor.

Başlangıçta karda yürümek, onun için bir egzersizdi. Daha sonra kendine bir pusula edinerek gölün dışına doğru da çıkmaya başladı ve alanı büyüdü. Zamanla bu egzersizlerle birlikte karda yürüme ciddi bir iş haline geldi. Sonunda bu eserler ve beraberinde kitabı da çıktı. Şimdi 200’e yakın kardan eseri “Snow Art” (Kar Sanatı) adlı kitapta toplandı.

Simon Beck’in tüm eserleri kendi sitesinde de mevcut.

simonbeck5simonbeck6

Kaynak: My Modern Met 

SON YAZILAR

Shakespeare, Kafka, Orwell, Dostoyevski ve günümüz

Okuyanın okuduğundan, yazanların okunmadığından hemen herkesin kitapların pahallılığından yakındığı günümüz sularında edebiyat sandalında bir gezintiye ne dersiniz?

Your Stage + Art: Müziğin evrenselliğini kutlayan bir sahne

Bugün paylaşımcılığın ve özgürleşmenin buluştuğu ortak noktadan, müzikten konuşacağız. Your Stage + Art, müziğin insanları bir araya getirme gücüne inanan, müzisyenlere eşit ve özgür şartlar altında müzikseverlerle buluşma imkânı sunmaya çalışan bir oluşum. Sanatla ilgilenen herkesin yeteneklerini...

Edebiyat tekeli ve kırık kalemler

Ülkemizde okuma alışkanlığının çok fazla olmadığını biliyoruz. Bunun için çevremize bakmamız bile yeterli ama gelin sayılara da bir göz atalım. TÜİK’in 2023 yılında yaptığı araştırmaya göre...

İşçi Filmleri Festivali başlıyor

18. İşçi Filmleri Festivali, 14-19 Ekim tarihleri arasında Ankara’da sinemaseverlerle buluşacak. 14 Ekim günü saat 18.30’da Kavaklıdere Sineması’nda oyuncu Gözde Duru’nun sunuculuğunu yapacağı açılışta Sputnik’te...
Dilek Alabulut
Dilek Alabulut
Ankara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema öğrencisi. Resim yapmayı, müziği, hayvanları ve insanlara faydası dokunmasını seven biri. Doğa aşığı. Hayvanlarla insanlardan daha iyi anlaşıyor. Fotoğraf ve kısa film üzerine çalışıyor.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol