Okuma süresi: < 1 dakika

Byzantion Fest, 23 – 25 Ekim tarihleri arasında İstanbul‘da gerçekleşecek. Byzantion Fest, kendi üretimlerini gerçekleştirenlerden oluşan bir platform ve “kendin yap” etiğini benimsemiş bağımsız alt kültür niteliğinde olan bir festivaldir. Ücretsiz düzenlenen etkinliğin önemli sloganlarından biri “Lütfen adayı kirletme.”

Byzantion Fest; kendin yap tasarım pazarı seksizm, ırkçılık, görünüşçülük, homofobi, yaş ayrımcılığı, sınıfçılık, türcülük gibi düşünceleri ve bu düşüncelere sahip olan insanları tolere etmediğinin altını şu cümlelerle çiziyor:

“Byzantion Fest; seksizm, ırkçılık, görünüşçülük, homofobi, yaş ayrımcılığı, sınıfçılık, türcülük gibi düşünceleri ve bu düşüncelere sahip olan insanları tolere etmez. Eğer buna saygı duymuyorsan lütfen gelme. Kimsenin bu kavramlara ve bu kavramları savunan kişilere ihtiyacı yok.”

Son olarak, İstanbul’da tasarımcılar ve müzisyenleri bir araya getiren organizasyon, bu sefer üç gün sürecek Multi-Venue Music Festival (Çoklu-Mekan Müzik Festivali) kültürünü İstanbul’da yaşatmaya çalışacak.

Organizasyonun ilk günü BLACKTRICK öncülüğünde Arkaoda’da, ikinci günü Peyote Nevizade’de son günü ise Kadıköy Dorock Bar’da gerçekleşecek. Aynı zamanda organizasyonun son günü Kadıköy Dorock Bar’da tasarım pazarı kurulacak, tasarımcılar ile müzisyenler tekrar bir araya gelecekler.


Byzantion Fest 2
Organizasyondan elde edilen tüm gelir müzik gruplarına eşit şekilde paylaştırılacaktır.

Tasarım Pazarı’nda standlar ücretsiz ve sınırlı sayıdadır.

Bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.