Okuma süresi: 2 dakika

Karapınar-Ereğli yolu üstündeki hayvan barınağına yakın çöplüklerde köpek cesetleri bulundu. Bazılarının ayakları bağlı, kasten öldürülerek çöplüklere atılan, aralarında çok küçük yavruların da bulunduğu köpek cesetleri insan vahşetini tekrar gözler önüne serdi. Üzerlerinin kum ve molozlarla örtülmeye çalışıldığı bu cesetlerin olduğu bölgedeki araç izleri bu işin sıradan bir vatandaş tarafından yapılmadığını gösteriyor.

Çevrede görüşülen birkaç kişiye göre; “daha önceden vurularak öldürülen köpekler artık sarı sarı iğnelerle öldürülüp belediyenin araçlarıyla bu çöplüklere bırakılıyor.” İğneleri ve belediye araçlarını gören tanıkların söyledikleri akıllara şu soruyu getiriyor: Bu hayvanları Karapınar Belediye’si mi öldürüyor? Türkiye’nin birçok ilindeki hayvan barınakları da düşünüldüğünde belediyelerin sokak hayvanlarına karşı sorumsuzluğu, ilgisizliği ve ihmali bu sorunun cevabının “Evet” olabileceğini düşündürüyor.

Karapınar halkı da önceden mahalle arasından köpeklerin toplanıp vurulduğu iddialarını doğrular nitelikte konuştu. Görüşülen bir hayvansever ise belediye barınağına teslim edilen köpeklerle tam olarak ilgilenilmediğini, mama ve su vermenin hayvanlara iyi bakıldığı anlamına gelmediğini, gerekli tedavilerin uygulanmadığını iddia etti.

Türkiye’nin birçok bölgesinde yaşanan hayvan katliamlarına Konya’nın Karapınar ilçesi de eklendi.


DİKKAT! HASSAS GÖRÜNTÜLER