Okuma süresi: 2 dakika

Heykeltıraş James Doran Webb‘in Filipinler sahillerine vuran ağaç parçalarından yaptığı hayvan heykelleri koleksiyonu görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Sanatçının hammadde tercihi ise Filipinler’de sahile vuran çeşitli ağaç parçaları ve nehir yataklarına sürüklenmiş dallar. Kökeni binlerce yıl öncesine dayanan ağaç heykeller türünün bu örneğinde malzemenin adeta bir ip gibi dokunduğunu görüyoruz. Tüylerden büyük uzuvlara kadar her ayrıntı özenl hazırlanmış. Ayrıca figürlerin oluşturulmasında hareket temel bir öge gibi kullanılması da görenleri kendisine hayran bıraktıran en önemli etkenlerden.

jamesdoranwebb2

Ejderhadan ata, tavşandan geyiğe değişik hayvanları bir araya getiren koleksiyon oldukça titiz bir çalışmanın ürünü. Webb gözlerimizi alamadığımız çalışmasına yaklaşık 10 yıl önce başlamış ve bu süreçte portfolyosunu oldukça zenginleştirmiş. Şu günlerde sergisi için kollarını sıvayan sanatçının eserleri aralık ayında Contemporary Fine Arts Gallery Eten‘da görücüye çıkacak.

jamesdoranwebb3jamesdoranwebb4jamesdoranwebb7jamesdoranwebb5jamesdoranwebb6jamesdoranwebb10jamesdoranwebb8jamesdoranwebb9Kaynak: My Modern Met