LGBT bireylere yönelik sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi için hazırlanan LGBT Health dergisi, en çok okunan makalelerini 27 Mart Cuma gününe kadar ücretsiz erişime açtı.

LGBT Sağlığı Farkındalık Haftası dolayısıyla makalelerini ücretsiz erişime açan dergi, üç ayda bir yayımlanıyor ve bu konuda başarılı makaleleri kapsamında bulunduruyor. Erişime açılan makaleler arasında meme kanseri, tütün kullanımı, HIV, cinsiyet kimliği ve intihar gibi konular dikkat çekiyor.

LGBT Sağlığı Farkındalık Haftası’ndan bahsetmek gerekirse; bu hafta 2003 yılından beri kutlanıyor ve amacı LGBT’lerin sağlığına yönelik farkındalık yaratmak ve sağlık hizmetlerin geliştirilmesini sağlamak.

LGBT Sağlığı Farkındalık Haftası’ndan bahsetmek gerekirse; bu hafta 2003 yılından beri kutlanıyor ve amacı LGBT’lerin sağlığına yönelik farkındalık yaratmak ve sağlık hizmetlerin geliştirilmesini sağlamak. Bu yıl 13’üncüsü düzenlenmekte olan LGBT Sağlığı Farkındalık Haftası, 23-27 Mart tarihleri arasında kutlanıyor. 2015 yılı için seçilen tema ise şu: “Birleşme Zamanı Geldi: Güven, Şeffaflık ve Gerçek“.

Bağlantı adresinden ulaşabileceğiniz makalelerin tamamı, İngilizce dilinde yazılmış makalelerdir.

Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.