İtalyan heykeltıraş Lorenzo Quinn, Tayland’ta yaşanan hortum felaketinin anısına yaptığı 2,5 metrelik Doğa Ana heykelleri ile Doğa Ana’nın dünyayı nasıl savunduğunu, insan merkeziyetçiliğin sonuçlarıyla nasıl başa çıktığını sergiliyor.

Dünyayı bir kayış ile tutan Doğa Ana heykellerinde, doğanın tahribine dikkat çekildiği kadar, erkek egemen zihniyete de dikkat çekiliyor.

Tayland’da yaşanan hortum felaketinden etkilenen sanatçı, yaptığı tüm eserleri doğaya ithaf ettiğini söylüyor ve ekliyor: “Bu durum eski çağlarda tanrılarla barış ve anlaşma için yapılan put ve heykellere bir nevi gönderme niteliği taşıyor.”

Heykellerin birbirinden farklı birçok versiyonunu Amerika, İngiltere, Monaco, Singapur, Viyana ve diğer birçok yerde görme şansınız var.

Lorenzo Quinn’den muhteşem Doğa Ana heykelleri 7

LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 10: A woman views 'The Force of Nature II' by contemporary sculptor Lorenzo Quinn installed in Berkeley Square by Halcyon Gallery on February 10, 2011 in London, England. The sculpture is the final piece to be installed in the Halcyon Gallery's London Sculpture Trail comprising of six monumental sculptures on public display in central London. Details of the trail can be found at www.halcyonsculpturetrail.com. (Photo by Oli Scarff/Getty Images)

Lorenzo Quinn’den muhteşem Doğa Ana heykelleri 5

Lorenzo Quinn’den muhteşem Doğa Ana heykelleri 2

Lorenzo Quinn’den muhteşem Doğa Ana heykelleri 1