Okuma süresi: 2 dakika

12 Mayıs Cumartesi, Magic of the Chaos ile Ankara psychedelic bir yolculuğa çıkacak. Etkinlik her ne kadar ekibin başkentteki ilk partisi olmasa da, ailenin açılış partisi niteliğinde.

Daha önce hangi etkinlikler gerçekleştirildi?

Ekip, ilk olarak 17 Şubat’taki Chaos of the Spirit eventini gerçekleştirmişti. 7 Nisan’daki Capitalipsytion Indoor Party & Art Gallery ise uv.lab ve Psychedelic Art Gallery ile işbirliği içerisinde gerçekleştirildi. Bu iki partide atılan tohumlar fidana döndü ve ortaya Magic of the Chaos’un üçüncü etkinliği çıktı. Bu event’in açılış partisi niteliğinde olmasının sebebi ise Yejades ve Stultitia’nın ilk kez bu partide Magic of Chaos adı altında performans sergileyecek olmaları.

Magic of the Chaos bir free mind etkinliğidir demişsiniz. Peki nedir bu free mind?

Free mind etkinlik, birlikte karar verilen, para amacı gütmeyen, gönüllük ve ekip çalışması felsefesine dayanan etkinliktir. Gönüllülük, istek, yardım (ulaşım, konaklama vs…) gibi konularda ekibe dahil olmak isteyenler bize ulaşabilirler. Bu bağlamda sanat galerisini eserleriyle renklendirmek isteyen dostlarımız da [email protected]a mail atarak veya ekip sayfasındaki mesaj kutucuğu aracılığıyla bize ulaşabilirler.

Etkinlik nerede gerçekleşecek?

Bu parti de tıpkı diğer iki event gibi indoor olacak. Adres ise psychedelic partilerin başkentteki vazgeçilmez mekanı Kite. Tam lokasyon bilgisi için facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Line-up şimdiden insanın kanını kaynatıyor. Gecenin yabancı ve yerli konukları kimler olacak?

Öncelikle Kokobloko hi-teck soundlarıyla Yunanistan’dan konuğumuz olacak. Kendisini Türkiye’ye ilk defa getirmenin heyecanını yaşıyoruz. İkinci yabancı konuğumuz ise Macaristan’dan Fobi. Forest soundlarıyla daha önce Türkiye’deki bir kaç etkinlikte kendisini dinleme fırsatı bulmuştuk. Bu gecede bizlere pilotluk yapacağı için mutluyuz. Diğer üç konuğumuz ise Türkiye’den. Başarılı işleriyle adını duyurmuş olan Pack Twilist/ Forest ambiyansıyla dinleyicileriyle buluşacak. Yejades Dark Progressive ile bizi dans ettirirken, Stultitia ise hi-tech/ psycore soundlarıyla geceye katılacak.

Giriş ücreti ne kadar?

12 Mayıs Cumartesi saat 21.00’da başlayıp sabah beşe kadar sürecek bu etkinlik için elimizden geldiğince makul bir fiyat belirlemeye çalıştık. Amacımız para kazanmak değil. O yüzden gerek dj’lerimizin emeğinin karşılığını verebilmek gerekse masrafları karşılayabilmek için yeterli bir miktar olduğunu düşündüğümüz 35 TL bilet fiyatı olarak belirlendi. Ayrıca bilet fiyatlarına bir bira da dahil.

Hem başkente hem ruhumuza renk katmak için, orada görüşmek üzere.