Kimsesiz çocuklara oyuncakçı satın almak mı? Yanlış duymadınız. New York’taki binlerce kimsesiz çocuk bu sene Noel’de mutluluktan daha fazlasına sahip olacak.

Carol Suchman her sene bayram zamanlarında oyuncak alıp kimsesiz çocuklara bağışlayan koca yürekli bir kadın. Bu sene kendini aşarak bütün bir oyuncakçıyı satın aldı ve içindeki her şeyi New York’taki kimsesiz çocuklara bağışladı.

NY1 kanalının haberine göre Carol, kendi mahallesi West Village’da yürürken Hudson Part Store adlı oyuncakçıyı ve camındaki “Kapatıyoruz” ilanını görmüş. Noel çevreye mutluluk saçıldığı, çocukların sevindirildiği bir bayram olduğu için bu sene daha fazla çocuğu mutlu etme düşüncesiyle dükkanın sahibiyle iletişime geçmiş.

Fiyat üzerinde anlaştıktan sonra dükkanı satın almış ve içindekileri New York’un Kimsesizler Departmanı’na iletmiş.

Oyuncakçı

Bu kış kimsesiz çocuklara binlerce oyuncak, peluş hayvan, sanat ve okul malzemeleri hediye edilecek. Hepsi iyiliksever bir kadın sayesinde.

Kimsesizler Departmanı direktörlerinden Said Antonio Rodriquez, “Yıllardır bu işi yapıyorum ve birçok yardımsever sponsorumuz var fakat söylemeliyim ki böyle bir şey ile ilk defa karşılaşıyorum” diyor.

Dünya böyle insanlar oldukça daha güzel ve yaşanılabilir bir yer.

Kaynak: True Activist