Ana SayfaYaşamÇocukçaNoel hediyesi olarak oyuncakçı satın alan kadın: Carol Suchman

Noel hediyesi olarak oyuncakçı satın alan kadın: Carol Suchman

-

Kimsesiz çocuklara oyuncakçı satın almak mı? Yanlış duymadınız. New York’taki binlerce kimsesiz çocuk bu sene Noel’de mutluluktan daha fazlasına sahip olacak.

Carol Suchman her sene bayram zamanlarında oyuncak alıp kimsesiz çocuklara bağışlayan koca yürekli bir kadın. Bu sene kendini aşarak bütün bir oyuncakçıyı satın aldı ve içindeki her şeyi New York’taki kimsesiz çocuklara bağışladı.

NY1 kanalının haberine göre Carol, kendi mahallesi West Village’da yürürken Hudson Part Store adlı oyuncakçıyı ve camındaki “Kapatıyoruz” ilanını görmüş. Noel çevreye mutluluk saçıldığı, çocukların sevindirildiği bir bayram olduğu için bu sene daha fazla çocuğu mutlu etme düşüncesiyle dükkanın sahibiyle iletişime geçmiş.

Fiyat üzerinde anlaştıktan sonra dükkanı satın almış ve içindekileri New York’un Kimsesizler Departmanı’na iletmiş.

Oyuncakçı

Bu kış kimsesiz çocuklara binlerce oyuncak, peluş hayvan, sanat ve okul malzemeleri hediye edilecek. Hepsi iyiliksever bir kadın sayesinde.

Kimsesizler Departmanı direktörlerinden Said Antonio Rodriquez, “Yıllardır bu işi yapıyorum ve birçok yardımsever sponsorumuz var fakat söylemeliyim ki böyle bir şey ile ilk defa karşılaşıyorum” diyor.

Dünya böyle insanlar oldukça daha güzel ve yaşanılabilir bir yer.

Kaynak: True Activist

SON YAZILAR

Feza Gürsey Bilim Merkezi Ankaralı çocukları bilimle buluşturuyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Feza Gürsey Bilim Merkezi bilim etkinlikleri ile Ankaralı çocukları bilimle buluşturuyor. Altınpark içinde yer alan bilim merkezi Altınpark'ta sabit kalmıyor, bilimi parklara...

Halkevleri 17. Yaz Çocuk Buluşmaları Çocuk Şenliği ile sona eriyor

Halkevleri'nin 17. Yaz Çocuk Buluşmaları, 30 Temmuz Pazar, 14.00- 17.00 arasında düzenlenecek çocuk şenliği ile sona erecek. Halkevleri'nin 17 yıldır kesintisiz şekilde sürdürdüğü çocuk çalışmaları ve...

EŞİK: Kadın ve kız çocuklarını hayattan koparamayacaksınız, ev köleleriniz yapamayacaksınız

Eşitlik için Kadın Platformu (EŞİK) kız çocuklarının okullaşmasını teşvik adı altında, kız okullarının açılması yani karma eğitimin baltalanması hakkında açıklama yayımladı. Karma eğitime son vermenin...

Halkevleri 17. Yaz Çocuk Buluşmaları 3 Temmuz’da Başlıyor

Halkevleri 17. Yaz Çocuk Buluşmaları bu yıl 3- 30 Temmuz arası yapılacak. Halkevleri’nin 17 yıldır kesintisiz şekilde sürdürdüğü çocuk çalışmaları ve Yaz Çocuk Buluşmaları bu...
Sezin Katalon
Sezin Katalon
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri öğrencisi. Seyahat etmeyi çok seviyor. Fırsat buldukça sahilde yürüyüş yapıyor. “Deniz göremediğim bir şehirde yaşayamam” diyor.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol