Okuma süresi: < 1 dakika

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde halkın kitaplara ücretsiz ulaşmasını amaçlayan bir proje: Büka Barane Ekolojik Yaşam Kütüphanesi.

Ekoloji Kütüphanesi’ne can suyunu veren fikir öncüsü doğal tıp uzmanı, HDK Ekoloji Meclisi’nden Sergen Sucu. Sucu, kütüphanenin çeşitli atölyelere ev sahipliği yapacak derslikleri de olacağını müjdeliyor. Mücadeleyi büyütecek derin bir seçenek olarak bu kütüphanenin kurulma önemini vurgulayan Sucu, yaşamın her alanına ekolojik bir perspektifle bakmanın, doğal kıyımın, talanın ve sermayenin karşısında durabilmek olduğunu belirtti.

(Görsel: Zaman Gazetesi)
(Görsel: Zaman Gazetesi)

Türkiye’de bir “ilk” özelliğini taşıyan Ekoloji ve Doğal Yaşam Kütüphanesi ile halkın kitaplara ücretsiz erişimi, kitaplar üzerinden yürütülecek tartışmalar ve teorinin pratiğe dönüştürülmesi ile pekişecek.

Sucu hepimizden destek istiyor Ağustos’ta kurulacak kütüphane için: “Enerjimizi, suyumuzu, toprağımızı ve kitabımızı komünleştiriyoruz. Diyarbakır’da ekoloji ve yaşam kütüphanesi kuruyoruz. Lütfen siz de içinde ırkçılığın, cinsiyetçiliğin bulunmadığı kitaplarınızla bizi destekleyin.”

Bilgiye erişim hakkı tüm çocukların, tüm insanların. Dayanışma ile…

Kitapların ulaştırılacağı adres:

Diyarbakır Kayapınar Peyas Mahallesi Altın 4 Sitesi G blok kat:1 no: 3
Sergen Sucu 0507 153 43 87