Okuma süresi: < 1 dakika

Kırklareli, Babaeski’de yaşayan Gökçer Korkmaz uzun süredir belediyeden aldığı özel izin ile gönüllü olarak, belediyeye ait ve ona hayvanlara bakması için tahsis edilmiş yerde yaşıyor. Yıllardır Kırklareli’ndeki hayvanlara hizmet eden ve bundan büyük keyif alan Gökçer Korkmaz ve ilgilendiği, bakımını üstlendiği hayvanlar büyük bir tehlike atlatmış olsa da tehlike sürüyor!

Gökçer Korkmaz’ın anlatımı ile geçtiğimiz günlerde gece bir araç duruyor, köpeklere 3-4 el ateş ediyor, daha sonra Gökçer Korkmaz seslerden dolayı koşup ne olduğuna bakıyor, o sırada saldırgan köpeklere birkaç el daha ateş ediyor ve bunu engellemek isteyen Gökçer Korkmaz’a silah doğrultarak onu öldürmekle tehdit ediyor.

Bu saldırgan hâlâ serbest ve muhtemelen öldürecek başka köpekler, başka insanlar arıyor, kim bilir kaç hayvanı öldürecek, kaç insanın yüzüne silah doğrultup onu tehdit edecek?

Nereden bakarsak bakalım, haneye tecavüz, tehdit, ateş etme, öldürmeye teşebbüs gibi suçların tamamını işleyen bu saldırgan şu an hâlâ aramızda. Ayrıca şahsın saldırdığı yapının belediyeye ait bir yapı olduğunu da hatırlatmak gerekir. Saldırgan aynı zamanda Kırklareli Belediyesi’ne de saldırmış oldu. Yani devletin binasını kurşunladı, devletin koruması altındaki hayvanları ve devletin görevlendirdiği bir gönüllüyü kurşunladı. Saldırgan hala serbest. Öldürecek yeni kurbanlar arıyor. Belki şu an bir yerlerde kimsesiz hayvanları öldürüyor. Bu saldırganın acil olarak olması gereken yere yani ceza evine gönderilmesi gerekmektedir.

Gökçer Korkmaz’ın başına gelen bu durumla ilgili ona destek olmak isterseniz change.org’daki imza kampanyasına katılabilirsiniz.