Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıSaldırganlar köpeklere ve onlarla ilgilenen gönüllü Gökçer Korkmaz'a ateş açtılar

Saldırganlar köpeklere ve onlarla ilgilenen gönüllü Gökçer Korkmaz’a ateş açtılar

-

Kırklareli, Babaeski’de yaşayan Gökçer Korkmaz uzun süredir belediyeden aldığı özel izin ile gönüllü olarak, belediyeye ait ve ona hayvanlara bakması için tahsis edilmiş yerde yaşıyor. Yıllardır Kırklareli’ndeki hayvanlara hizmet eden ve bundan büyük keyif alan Gökçer Korkmaz ve ilgilendiği, bakımını üstlendiği hayvanlar büyük bir tehlike atlatmış olsa da tehlike sürüyor!

Gökçer Korkmaz’ın anlatımı ile geçtiğimiz günlerde gece bir araç duruyor, köpeklere 3-4 el ateş ediyor, daha sonra Gökçer Korkmaz seslerden dolayı koşup ne olduğuna bakıyor, o sırada saldırgan köpeklere birkaç el daha ateş ediyor ve bunu engellemek isteyen Gökçer Korkmaz’a silah doğrultarak onu öldürmekle tehdit ediyor.

Bu saldırgan hâlâ serbest ve muhtemelen öldürecek başka köpekler, başka insanlar arıyor, kim bilir kaç hayvanı öldürecek, kaç insanın yüzüne silah doğrultup onu tehdit edecek?

Nereden bakarsak bakalım, haneye tecavüz, tehdit, ateş etme, öldürmeye teşebbüs gibi suçların tamamını işleyen bu saldırgan şu an hâlâ aramızda. Ayrıca şahsın saldırdığı yapının belediyeye ait bir yapı olduğunu da hatırlatmak gerekir. Saldırgan aynı zamanda Kırklareli Belediyesi’ne de saldırmış oldu. Yani devletin binasını kurşunladı, devletin koruması altındaki hayvanları ve devletin görevlendirdiği bir gönüllüyü kurşunladı. Saldırgan hala serbest. Öldürecek yeni kurbanlar arıyor. Belki şu an bir yerlerde kimsesiz hayvanları öldürüyor. Bu saldırganın acil olarak olması gereken yere yani ceza evine gönderilmesi gerekmektedir.

Gökçer Korkmaz’ın başına gelen bu durumla ilgili ona destek olmak isterseniz change.org’daki imza kampanyasına katılabilirsiniz.

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Kronstad
Kronstad
Özgürlük bireyin kendisinde başlar. Kavramak gerekir önce. Anlamak yetmez, bilmek yetmez. Kavrayıp şaşırmak gerekir. O zaman anlarız etrafımızı saran kölelik kafesinin nasıl da içinde olduğumuzu. Köle olmak istemiyorsak köle olmamayı öğrenmeliyiz. Eğer istersen asla köle olmazsın.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol