Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıŞehrin utanç çöplüğü: Tekirdağ'da yaşam mücadelesi veren hayvanlar

Şehrin utanç çöplüğü: Tekirdağ’da yaşam mücadelesi veren hayvanlar

-

Tekirdağ’da yüzlerce sokak hayvanı dostumuz, kısıtlı imkanlar ve sağlık sorunları sebebiyle yaşam mücadelesi vermeye çalışıyor. Hayvanlar için oldukça güç olan varlığını sürdürme serüveni beşeriyetin onlara arkasını dönmesi ile utanç dolu bir sahneye dönüyor.

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde yaklaşık 70 köpek ve kedi bölgede barınak olmadığı için çöplükte yaşıyor. Buna ek olarak çevre sakinleri tarafından da istenmiyor. Hayvanlara yalnızca bir aile ve ilçeye ziyarete gelen Mehmet Özdemir isminde bir genç mama desteği sağlıyor.

y1

Hayvanların bakımını üstlenen gönüllü Mehmet Özdemir; ilçeye tatil için gittiğini ve hayvanların durumunu görünce onlara yemek desteğinde bulunduğunu, birçoğunun da uyuz olduğunu belirtti. Yardım almak için yaptığı görüşmelerde bölgedeki veterinerden ve belediyeden gerekli ilgiyi göremediğini iddia eden Özdemir; desteğe ihtiyaç duyduklarını, bir paket mama yardımının dahi çöplükte yaşam savaşı veren bu hayvanlar için çok faydalı olacağını sözlerine ekledi.

Belediyenin, geçtiğimiz mayıs ayında yaklaşık 20 köpeği zehirlediği de Mehmet Özdemir’in iddiaları arasında.

y6

Köpek ve kedilere mama desteğinde bulunmak isterseniz: Hacı Evhat Mahallesi Üçler Sokak No:56 Karakaya Büfe – Malkara / Tekirdağ adresine gönderebilir, 0544 277 54 06 numaralı telefondan da Mehmet Özdemir ile irtibata geçebilirsiniz.

Belediyeyi (0 850 459 59 59) arayıp durumun akıbeti ile ilgi dönüş talep edebilir, gerekli birimine ilgili şikayeti yapabilirsiniz.

Hazırlayan: Emel Kocaer

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Siz de Gaia Dergi'de yazılarınızın çıkmasını istiyorsanız [email protected] üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol