Tekirdağ’da yüzlerce sokak hayvanı dostumuz, kısıtlı imkanlar ve sağlık sorunları sebebiyle yaşam mücadelesi vermeye çalışıyor. Hayvanlar için oldukça güç olan varlığını sürdürme serüveni beşeriyetin onlara arkasını dönmesi ile utanç dolu bir sahneye dönüyor.

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde yaklaşık 70 köpek ve kedi bölgede barınak olmadığı için çöplükte yaşıyor. Buna ek olarak çevre sakinleri tarafından da istenmiyor. Hayvanlara yalnızca bir aile ve ilçeye ziyarete gelen Mehmet Özdemir isminde bir genç mama desteği sağlıyor.

y1

Hayvanların bakımını üstlenen gönüllü Mehmet Özdemir; ilçeye tatil için gittiğini ve hayvanların durumunu görünce onlara yemek desteğinde bulunduğunu, birçoğunun da uyuz olduğunu belirtti. Yardım almak için yaptığı görüşmelerde bölgedeki veterinerden ve belediyeden gerekli ilgiyi göremediğini iddia eden Özdemir; desteğe ihtiyaç duyduklarını, bir paket mama yardımının dahi çöplükte yaşam savaşı veren bu hayvanlar için çok faydalı olacağını sözlerine ekledi.

Belediyenin, geçtiğimiz mayıs ayında yaklaşık 20 köpeği zehirlediği de Mehmet Özdemir’in iddiaları arasında.

y6

Köpek ve kedilere mama desteğinde bulunmak isterseniz: Hacı Evhat Mahallesi Üçler Sokak No:56 Karakaya Büfe – Malkara / Tekirdağ adresine gönderebilir, 0544 277 54 06 numaralı telefondan da Mehmet Özdemir ile irtibata geçebilirsiniz.

Belediyeyi (0 850 459 59 59) arayıp durumun akıbeti ile ilgi dönüş talep edebilir, gerekli birimine ilgili şikayeti yapabilirsiniz.

Hazırlayan: Emel Kocaer