Okuma süresi: < 1 dakika

Serkan Eles, geçtiğimiz günlerde çeşitli Türk producerların parçalarını toplayarak ‘Turkish Psychedelica’ adlı albümü çıkarmıştı. Eles Record’dan çıkan bu albüm aynı zamanda Türkiye’nin ilk toplama psychedelic albümü olma ünvanını taşıyor. Turkish Psychedelica’nın yayınlanmasının üzerinden henüz çok zaman geçmedi ki Serkan Eles(Electic)’ten yeni bir albüm daha var: ‘Taya İnformasi’

Taya İnformasi albümü psychedelic müziğin dünya çapında sevilen isimlerinden Merkaba (Kalya Scintilla)’nın plak şirketi Merkaba Music’ten yayınlandı. Albümün Merkaba Music’ten çıkmış olması kuşkusuz dinleyici kitlesini genişletip global hale getirmiştir. Serkan da “Bu albüm benim için bir level atlama diyebilirim. Merkaba uluslararası sahnede sound’unu oturtmuş ve oldukça sevilen isimlerden. Soundcloud ve diğer platformlar üzerinde de bu etkiyi çok rahat gözlemliyorum ve bu durum beni mutlu ediyor.” diyerek bu olumlu etkiyi doğrulamış.

EP formatında yayınlanan albümün bpm’leri 90-120 civarında seyrediyor. Eles bu albümde daha önce Orient Express ve Hope EP’lerinde olduğu gibi Electronica,Downtempo ve Ethnic soundları tercih etmiş. Bu EP’leriyle diğer projesi olan Electic’in soundundan ayrılan Eles, “Kendimi daha yaratıcı hissettiğim bir tarz” diyerek gelecek günlerde kariyerini down ve ethnic bir çizgide sürdüreceğinin sinyallerini veriyor.

Eles’in Taya İnformasi EP’sini ve diğer parçalarını Youtube, Soundcloud ve Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz. Albümü edinmek için ise  Beatport  veya Bandcamp sitesini kullanabilirsiniz.

Serkan’a başarılarının devamını diliyoruz. Merkaba Music bünyesinde Serkan Eles’i görmek, Türk psychedelic müziğinin gelişimi adına hepimizi mutlu etti.