Okuma süresi: 4 dakika

Mind Manifest Project, global bir alt-kültür ve underground bir müzik tarzı olan Psychedelic Trance’i Türkiye’de doğru kitlelere tanıtmak, dünyanın dört bir yanında gelenekselleşen festivaller haritasına Türkiye’yi ekleyerek, ülkemiz ve insanlarımızın bu evrensel aileye katılmasını sağlamak adına 2006’dan bu yana birçok organizasyona imzasını atmış bir topluluktur.

Festival, ilk 4 günü rave, sonraki 3 günü ise ana sahnenin açılmasıyla, 24 saat kesintisiz Psychedelic Trance müzik olacağı söylesen de, daha ilk günden insanların yüksek enerjisine dayanamayan konuk dj’lerin alternatif sahnedeki performanslarıyla başladı. Son güne doğru müziğin tarzı ve hızı daha da arttı. Katrancı Koyu’nun büyüleyici güzelliğiyle başlanan günler, chilling, healing, workshoplar, juggling ve performans sanatçılarının çok özel şovlarıyla devam etti. Yoga dersleri ve ShirinBaba Official’ın ateş danslarıyla herkesi kendine hayran bırakan, sevgi, ışık ve ateşin dans ettiği dolu dolu geçen bir festival oldu.

mind-manifest-project-2

Müziğin başrollerde olduğu, resim, heykel gibi sanat dallarının yer aldığı, festivale katılan herkesin istediği gibi stand açıp eserlerini sergilediği, gökyüzünün ve doğanın sizi ele geçirdiği, Mind Manifest Project  10-17 Ekim 2016 tarihinde Fethiye Katrancı Koyu’nda gerçekleşti.

8-18 Mayıs 2017’de yine Fethiye’de

Festival deneyimlerimi soracak olursanız, en güzel tarafı insanların doğayla bütünleşip gerçekten zarar vermemeleriydi. Birçok kişinin yeni güne, elindeki şişelere izmaritlerini ve çöplerini düzenli olarak toplaması ve organize edenlerin ödül olarak toplanan çöp karşılığı bira vermeleri, hem gelenleri hem de organize edenleri mutlu etti.

Birçok festivalde karşılaştığımız temizlik, çöp ve iletişim sorunu bu festivalde, katılanların festivalin çekirdek ekibiyle birleşmesiyle bir anda çözülmüştü. Bu da psychedelic sanatın ve festival kavramının daha da iyi anlaşıldığının bir göstergesiydi. Güzel insanlarla tanışıp, yeni deneyimler elde ettiğimiz birçok şeyi paylaştığımız güzel bir festivali geride bıraktık. Kaçırdık diye üzülenler için “Back to Nature Festival presents: Fullmoon Ritual 8 – 18 Mayıs 2017” Fethiye’de gerçekleşecek.

Fotoğraflar için MAKHism’e teşekkürler…

mind-manifest-project-3

mind-manifest-project-4

 

mind-manifest-project-41 mind-manifest-project-40 mind-manifest-project-39 mind-manifest-project-38 mind-manifest-project-37 mind-manifest-project-36 mind-manifest-project-35 mind-manifest-project-34 mind-manifest-project-33 mind-manifest-project-32 mind-manifest-project-31 mind-manifest-project-30 mind-manifest-project-29 mind-manifest-project-27 mind-manifest-project-26 mind-manifest-project-25 mind-manifest-project-24 mind-manifest-project-23 mind-manifest-project-22 mind-manifest-project-21 mind-manifest-project-20 mind-manifest-project-19 mind-manifest-project-18 mind-manifest-project-17 mind-manifest-project-16 mind-manifest-project-15 mind-manifest-project-14 mind-manifest-project-13 mind-manifest-project-12 mind-manifest-project-11 mind-manifest-project-10 mind-manifest-project-9 mind-manifest-project-8 mind-manifest-project-7 mind-manifest-project-6 mind-manifest-project-5