Sevgili baba.
Bana çok iyi baktığından dolayı sana teşekkür ederim. Henüz doğmamışken bile. Benim için süpermenden bile daha fazla çabaladığını biliyorum, anneme suşi bile yedirmedin. Ama senden bir ricam olacak.

Dikkat, erkekler hakkında. Biliyorsun ki bir kız olarak doğacağım. Bu da 14’üne geldiğimde sınıftakilerin beni sürtük, orospu ve benzer isimlerle çağırması demek. Erkeklerin sadece eğlenmek için yaptıkları bir şeydir değil mi? Bu konuda endişeleniyorsun ve bunu anlıyorum.

Belki diğer çocukları etkilemek için gençken sen de aynılarını yaptın. Tabii ki bu şakalarınla kötü bir şey kastetmemişsindir. Ama bazı insanlar o şakayı anlamaz işte. Belki komik olacak ama o kızlardan bazıları da bazı erkeklere aşık olur işte.

16 yaşına girince birkaç çocuk, ellerini iç çamaşırıma sinsice atmaya çalışır. Hem de ayakta bile duramayacak kadar sarhoşken. Hem de hayır dememe rağmen, onlarsa sadece gülüyordu. Çok komik değil mi? Beni görseydin çok utanırdın baba çünkü boşa harcandım. 21’inde tecavüze uğradığımı duyarsan şaşırma. 21 yaşımda, taksiyle eve giderken, her çarşamba yüzmeye gittiğin adamın oğlu tarafından. Hep aşağılayıcı şakalar yapan şu çocuk. Ama sadece şakaydılar değil mi? Sen de gülmüştün o şakalara.

Onun oğlunun günün sonunda bana tecavüz edeceğini bilebilir miydin? Ama nasıl bilebilirdin ki? Garip şakalar yapan bir çocuktu sadece. Her halükarda bu durum beni ilgilendirmezdi, çocuk sadece sevimli olmaya çalışıyordu. Ama bu şakalar nihayetinde beni ilgilendirdi. Sonra nihayet Bay Mükemmel ile tanıştım. Bana olan hayranlığı seni de çok mutlu ediyordu. İyi bir işi olan zeki biriydi, kışın haftada üç kere kayağa gitmeler filan, tıpkı senin gibiydi. Ama bir gün Bay Mükemmel olmaktan vazgeçti. Nedenini de bulamadım. Bir dakika, aşırı mı tepki veriyorum yoksa?

Bildiğim bir şey varsa kurban modunda biri olmadığımdır. Güçlü ve bağımsız bir kadın olarak yetiştirildim. Ama bir gece üzerinde çok sıkışmışlık vardı. İş, akrabalar ve gelmekte olan düğünle ilgili. Ve bana orospu dedi. Senin de orta okuldaki kızlara dediğin gibi baba. Sonraki bir gün de bana vurdu.

Yani bazen yolumu şaşırıp cadaloz biri olabilirim. Ama biz hala dünyanın en iyi çiftiyiz ve kafam çok karışık. Çünkü onu seviyorum, ve ondan nefret ediyorum ve yanlış bir şey yapıp yapmadığımı bilmiyorum.

Ve bir gün neredeyse beni öldürecekti. Hayatım kararmıştı. Doktora sahibi, süper bir işi olan biriydim, arkadaşlarım ve ailem beni severdi, böyle bir şeyin olacağını kimse tahmin etmezdi.

Baba, senden ricam şudur. Bir şey daima diğer şeye neden olur. Lütfen değişimleri başlamadan önce bunu durdur.

Erkek kardeşlerimin kadınlara orospu demesine müsaade etme. Çünkü değiller. Ve bir gün küçük bir çocuk söylenenlere inanabilir. Havuzdaki insanlardan, hatta arkadaşlarından bile gelecek aşağılayıcı şakaları kabul etme. Çünkü her şakanın ardında daima biraz gerçeklik yatar.
Baba, kendi canını hiçe sayarak beni aslanlardan, kaplanlardan, silahlardan, arabalardan ve hatta suşiden koruyacağını biliyorum. Ama sevgili baba, ben bir kız olarak doğacağım. Tehlikelerin en büyüklerine karşı lütfen elinden gelenin en iyisini yap.

Kaynak: Senin Hikayen

#DearDaddy #SevgiliBabacığım – Gaia Dergi from seninhikayen on Vimeo.