Ana SayfaKültür & SanatMüzikSid Vicious’un el yazısıyla; Nancy’i bu kadar mükemmel yapan nedir?

Sid Vicious’un el yazısıyla; Nancy’i bu kadar mükemmel yapan nedir?

-

1978 yılında 20 yaşında olan Sid Vicious Amerikalı kız arkadaşı Nancy Spungen’ın en önemli özelliklerini bir bir listelemişti. Mürekkep kalemle Nancy ölmeden önce yazmış olduğu bu liste, Nancy öldükten sonra Chealse Hotel’de ortaya çıkmıştı. Nancy küçüklüğünden beri şizofreni hastası olduğu için Sid’le çıkmaya başladıktan sonra British müzik medyası kendisine “İğrenç Nancy” lakabını takmıştı.

1970’li yıllarının punk rock müzik endüstrisinde aşklarıyla en çok gündeme gelen çift Nancy ve Sid, zamanla birbirleri için tehlikeli olmaya başlamıştı. Eroin kullanımını arttıran ve yavaş yavaş ölen çiftin aşkı, tüm camiada en ünlülerinden biri olmuştu. Grup arkadaşları tarafından uyarılan Sid Vicious, eroin kullanmaya devam etmiş ve bir süre sonra müzikten de kopmuştu.

Sid’in Nancy için hazırladığı listeye bakmadan önce yönetmenliğini Alex Cox’un yaptığı 1986 yılına ait Sid and Nancy filmini de izlediğiniz takdirde; bu çiftin yavaş yavaş uyuşturucu batağına girerek hayattan kopuşlarını izleyecek, bir yandan üzülürken bir yandan da Sid’in müzik yeteneğini bu şekilde harcaması sinirlerinizi bozacak.

Uyuşturucu etkisi olsun ya da olmasın Sid ve Nancy’nin aşkı hâlâ dillere pelesenk olmuş durumda ve ikisinin de sonu beklenildiği üzere çok üzücü oldu.

12 Ekim 1978’de Nancy, Chealse Otel’deki odalarında karnından bıçaklanmış olarak ölü bulundu. Bu nedenle ilk olarak gözaltına alınan isim tabii ki sevgilisi Sid oldu. Çoğu medya tarafından Nancy’nin ölümünden sorumlu olarak Sid Vicious’ın ismi yayınlandı. Sid ikinci dereceden cinayetle suçlu bulundu ve ardından kefaletle serbest bırakıldı. 2 Şubat 1979 bir otel odasında Sid Vicious aşırı doz eroinden ölmüş olarak bulundu.

sid and nancy movie
1986 yılı, Alex Cox yapımı Sid and Nancy filminde Gary Oldman ve Chloe Webb başrolleri paylaşıyor.

İşte Sid’in Nancy’nin kendine göre mükemmel olmasının nedenlerini sıraladığı liste:

sid and nancy1. Güzel
2. Seksi
3. Güzel endamlı
4. Gelişmiş espri anlayışı
5. Son derece ilginç sohbet edebilmesi
6. Hazırcevap
7. Güzel gözleri olması
8. Kıyafet konusunda muazzam bir zevke sahip olması
9. Dünyadaki en ıslak ve en güzel vajinaya sahip olması
10. Hatta en seksi ayaklara sahip olması
11. Son derece zeki
12. Muhteşem bir dolandırıcı

sid and nancy 3 sid and nancy 2

Kaynak: Dangerous Minds

SON YAZILAR

Türkiye’nin rock efsanesi Erkin Koray aramızdan ayrıldı

Türkiye'de rock müziğinin öncülerinden ve efsane ismi Erkin Koray, 82 yaşında hayatını kaybetti. 10 Temmuz 1941 doğumlu olan Erkin Koray, Türkiye müziğine getirdiği yenilikler ve...

Zeytin ağaçları Sounds of Paşaköy’ün eşsiz melodileriyle dans ederken çocukların eğitimi için bağış toplanacak

Zeytin ağaçlarının gölgesinden yükselen eşsiz melodileriyle 2021 yılından bu yana klasik müzik sevenlere unutulmaz bir deneyim yaşatan Sounds of Paşaköy bu sene 12 Ağustos’ta gerçekleşecek....

Şubadap Çocuk’tan yeni albüm: Birimiz Hepimiz – Hepimiz Birimiz

Şubadap Çocuk, Birimiz Hepimiz - Hepimiz Birimiz adlı yeni albümünü yayınladığını duyurdu. Çekirdeksiz Domates, Fasa Fiso, Özgürlük gibi şarkılarıyla sadece çocukların değil yetişkinlerin de kulaklarında...

Türkiye’den İran’daki halk isyanına şarkılı destek: ¨Beraye Azadi¨

Mahsa Amini’nin dövülerek öldürülmesiyle başlayan isyan, İran’ın çok sayıda kentine yayılmıştı. İranlı müzisyen Shervin Hajipoor’un yazdığı Baraye Azadi şarkısı isyanın marşı haline geldi ve dünyanın...
Funda Diken
Funda Diken
İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği mezunuyum. Bir dönem iş sağlığı güvenliği uzmanlığı yaptım bir dönem de editörlük. Yogayı seviyorum, kara kalemle de barışmaya çalışıyorum. Dans etmek çok güzel bir de kitaplar.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol