İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü tarafından, Doç Dr. Okan Ormanlı başkanlığında ilk kez bu yıl düzenlenen Sinekültür Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması’nda ödüller, sahiplerini buldu.

25 farklı üniversiteden, toplamda 42 filmin yarıştığı yarışmada; Kurmaca ve Belgesel kategorilerinde yarışan filmleri Prof. Dr. Şükran Esen, Ulaş Cihan Şimşek, Jak Şalom, Enis Rıza Sakızlı, Mustafa Ünlü ve Emel Çelebi tarafından oluşturulan seçici kurul belirledi. Belgesel kategorisinde Uşak Üniversitesi öğrencisi Emil Ali tarafından çekilen “Adam” belgeseli ve kurmaca dalında ise İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencisi Umut Heval Çerkes’in “Şimdilik İkimizde Yalnızız” kısa filmi ödüle layık görüldü. Yarışma jürisi ayrıca, Kurmaca Kategorisinde Anadolu Üniversitesi öğrencisi Abdullah Şahin’in “Krampon”, belgesel kategoride ise Gümüşhane Üniversitesi öğrencisi Tolunay Ekmek’in “Pembe Kimlik” belgeselini Mansiyon Ödülüne değer buldu.

Sinekültür Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması’nda kendi kategorilerinde birinci olan filmler, 30 Nisan akşamı İstanbul Beyoğlu Sineması’nda düzenlenen törenle ödüllendirilirken; filmler tören sonrası izleyicilere yeniden gösterime sunuldu.