Okuma süresi: < 1 dakika

Denizli’de, üniversite öğrencisi iki kadını kaçırmaya teşebbüs eden iki kişi, kadınlardan birinin karateci çıkmasıyla dayak yedi, ardından yurttaşların yardımıyla yakalandı.

Olay, geçen pazar günü saat 04.30’da Pamukkale ilçesinin Çamlaraltı Mahallesi’nde meydana geldi.

Önce tekme sonra kafa

Pamukkale Üniversitesi öğrencisi G.T., arkadaşlarıyla sınavlara çalıştıktan sonra evine gitmek için yola çıktı. Bu sırada plakası sökülmüş bir otomobildeki iki kişi G.T.’yi kaçırmak istedi.

Cem K.’nın (24) kullandığı, plakası sökülmüş otomobilden inen Oktay K. (24), G.T.’yi ellerinden tutarak zorla araca bindirmek istedi.

Karate bilen G.T., kendisini savunarak zanlı Oktay K.’ya tekmeyle vurdu, ardından kafa atarak elinden kurtuldu. İki saldırgan panikleyerek kaçtı.

İki saldırgan bu kez de ilerleyen dakikalarda başka bir öğrenciyi kaçırmaya kalktı. S.Ş.’nin yanında durup zorla otomobile bindirmek isteyen iki erkek, S.Ş.’nin çığlık atmasıyla vatandaşlar araca yönelince yine kaçtı.

Polis aracın peşine düştü

İki ayrı olay üzerine polis çalışma başlatırken Denizli emniyetince özel bir ekip oluşturuldu.

20 polis, mahalledeki güvenlik kameralarını inceleyip aracı tespit etti.

Plakası söküldüğü için aynı modelde arabaları inceleyen polis 2 bin araçtan şüpheli sayısını 200’e düşürdü. Ardından aracın 07 CFT 38 plakalı olduğunu ve Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunduğunu belirledi.

İki kadını kaçırmaya çalışan zanlıları yakalamak için dün erken saatlerde operasyon yapan polis, Oktay K.’yı Yeşiloava’da, otomobili kullanan Cem K.’yı ise Burdur’da çalıştığı lokantada yakalayıp gözaltına aldı.

Tecavüz için kaçırmaya çalışıyorlarmış

İki zanlı daha sonra Denizli emniyetine götürüldü. Otomobili kullanan Cem K., ifadesinde suçu kabul ettiğini, alkol ve uyuşturucu madde aldıklarını, Burdur’dan gelerek, plakaları şehre girdikten sonra söktüklerini, genç kızları tecavüz etmek amacıyla kaçırmak istediklerini anlattı.

Cem K. suç ortağı arkadaşı Oktay K.’nın ilk kaçırmaya çalıştıkları G.T.’den dayak yediğini söyledi.

Cem K.’nın aksine Oktay K. ise suçlamaları kabul etmedi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılar bugün adliyeye sevk edildi.

Kaynak: Diken