The Night Eats The World, Zombilerin istilasından kurtulmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. Konu biraz klasik başlıyor gibi görünse de sonrasında senaryo özelleşiyor ve oyuncunun dünyasına iyice giriyoruz.

Eski kız arkadaşının partisinde görüyoruz kahramanımızı ve bir odaya geçip bekliyor. Sabah uyandığında ev kıyamet günü gibi. Olanlar hakkında hiçbir fikri olmadığı için önce evi temizlemekle başlar işe. Çevresinde, sokaklarda ondan başka kimse yoktur ve Paris sokakları yaşayan ölüler tarafından işgal edilmiştir.

Olay bir gecede olduğu için nasıl hayatta kalacağı üzerine pek bir hazırlığı da yok. Apartmandaki daireleri temizleyip yiyecek içecek ne varsa hepsini kendi dairesine taşır ve burada vakitlerini geçirmeye başlar. Korku içerisinde kalan genç adam kaldığı binanın içerisine barikat kurarak kendisini yaşayan ölülerden korumaya çalışır. Fakat bu sandığı kadar kolay değildir. İstilanın yanı sıra sessizlik ve yalnızlık içerisinde ne kadar süre dayanabileceğini düşünen Sam gerçekten istiladan kurtulabilen tek kişi midir?

Dominique Rocher’ın ilk uzun metraj çalışması olan Gece Dünyayı Yuttuğunda’nın senaryosunu yönetmen ile birlikte Jérémie Guez ve Guillaume Lemans kaleme alıyor. Pit Agarmen’in romanından uyarlanan filmin oyuncu kadrosunda Anders Danielsen Lie, Golshifteh Farahani, Denis Lavant, Sigrid Bouaziz gibi isimler yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Jordane Chouzenoux’un üstlendiği filmin müzikleri ise David Gubitsch’e ait.

| imdb.com | detaylı bilgi için beyazperde.com |