Okuma süresi: 2 dakika

Kadıköy Yeldeğirmeni merkezli, kendin yap etiğini benimseyen vegan kolektif Tight Aggressive ve yaklaşık 20 yıldır bağımsız sahneye aralıksız destek veren Peyote’nin organize ettiği Byzantion Fest #5, 18 Haziran’da, Burgazada Cennet Bahçesi’nde sizi birlik olmaya çağırıyor. 

Byzantion Fest #5’te, bağımsız/herhangi bir plak şirketi ile anlaşma sağlamamış yedi adet alt kültür müzik grubunu dinleme fırsatı yakalamanın yanı sıra, gün boyu sürecek tasarım pazarında üreticilerin “kendin yap” etiğiyle ürettiği ürünleri görebilir, fanzin masalarında fanzinlere göz atabilir, bir şekilde iç içe olduğunuz fakat daha önceden tanışma fırsatı bulamadığınız kişilerle tanışıp, oluşacak yeni bağlara, yeni birlikteliklere katkıda bulunabilirsiniz.

Byzantion Fest 2

Organizatör ekibin katılımcılara çağrısı şöyle:

“Adayı kirletmeyin; kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkasına yapmayın. Adada kamp kurmak, ateş yakmak, çöp bırakmak kesinlikle yasaktır.

Peyote, Tight Aggressive ve Byzantion Fest, seksizm, ırkçılık, görünüşçülük, homofobi, yaş ayrımcılığı, türcülük gibi düşünceleri tolere etmez ve bu düşüncelere sempati duyan bireyleri, organizasyonlarında katılımcı olarak görmek istemez. Sadece alfa erkeklerin, diğer bireyleri rahatsız edecek şekilde dans etmeyi tercih ettiği ataerkil bir eğlence anlayışı ilgimizi çekmiyor. Festivale gelirken lütfen sizinle beraber dans etmeye çalışan insanlara saygı duyarak, türcü düşünce ve maço tavırlarınızı evde bırakın. Herkese sevgiler.

Not: Tight Aggressive vegan bir kolektiftir ve bu organizasyon için vegan yiyecek seçeneklerinin, festivale ev sahipliği yapacak olan Burgazada Cennet Bahçesi menüsüne eklenmesini özellikle talep etmiştir. Organizasyon alanına dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmemesi beklenmektedir. “

Etkinlik programı

10.00 Açılış / Tasarım pazarı / Fanzin standları

16.00 Fanikedi > https://butunkedilerbanahasta.bandcamp.com/

16.45 Lopenstraat > https://soundcloud.com/lopenstraat

18.00 El Topo > https://eltopoband.bandcamp.com/

18.45 Tecelli > http://www.gercekbilim.com/kuantum-fizigi-gercekligin-olculene-kadar-var-olamayacagini-gosterdi

19.30 The Kilink > https://thekilink.bandcamp.com/

20.45 Islandman > https://soundcloud.com/tolgabuyuk

22.00 Age Reform > https://soundcloud.com/agereform

Bilet ve diğer detaylar yakında etkinlik sayfasında açıklanacaktır.

Festival bünyesindeki tasarım pazarında yer almak isteyen üreticiler, stand bilgisi için [email protected] adresi üzerinden Tight Aggressive kolektifle iletişime geçebilirler.