2016 Mayıs’ında bir sosyal sorumluluk projesi ile yola çıkan bir forum sitesi yani http://www.96human.com kuruldu. Adını, kurulduğu tarihlerde, 2016 yılı itibarıyla 96 kadının öldürülmesinden alan 96Human, 9 kişilik bir ekipten oluşmaktadır.

Kadın, çocuk, hayvan hakları konusunda avukat, psikolog ve psikiyatr ile ortak çalışmalar yürütecek olan forumda şimdilerde Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Nar Kadın Dayanışması ve Çocuğa Şiddete Dur De Projesi aktif olarak yer almakta.

Çocukların ve kadınların yaşadıkları istismar ve tecavüz gibi durumları yakın çevrelerine korku, iftira ve anlaşılmama endişesi ile anlatamayıp intihara sürüklendiği bu ataerkil toplumda amaçları, yaşananların bir takma isim ile paylaşılması ve daha da önemlisi yardım oluşturulmasını sağlamak. 96Human bu bağlamda Türkiye’de bir ilk.

96Human aynı zamanda, Onur Haftası’nda İstanbul’da yürüyüşün olacağı gün LGBTİ dostaları için de bir kategori kuracağını belirtmekte ve açacakları kategoriler içinde LGBTİ nedir, LGBTİ haberleri, LGBTİ sözlüğü, LGBTİ hakları, LGBTİ dernek ve platformları ve LGBTİ eylem ve açıklamaları olacağını belirten 96Human anlaşılan o ki Türkiye’de yapacağı çalışmalarla adından söz ettirecek.

96Human’ı kendi forum siteleri üzerinden takip edebileceğiniz gibi Twitter’dan @96HumanCom kullanıcı adı ile takip edebilirsiniz.