Ana SayfaYeşilEko MimariÜç günde yeşil Hobbit evinizi inşa edin

Üç günde yeşil Hobbit evinizi inşa edin

-

Bu yeşil çatılı Hobbit evleri sadece üç gün içinde inşa ediliyor. Green Magic Homes şirketi size yeşilin büyüsüne kapılmış bir ev vaat ediyor. 

Hepimiz şantiyeye dönmüş şehirlerden, beton grisine boyanmış caddelerden sıkılmadık mı artık? Modern hayatın simgesi kocaman binalar hepimizi çoktan yormadı mı? İşte Meksika kökenli şirket adete dünyamızı alt üst ediyor ve bize yer altında yaşamaya olanak sağlayan bir ev projesi veriyor. Evlerin basit yapısının çok yönlülüğü bu evleri çöl ve karla kaplı bölgeler için de mükemmel kılıyor.

Duvarlar sağlam ve su geçirmez, lamine materyallerin bileşiminden oluşuyor ve toprak tarafından sarmalanıyor. Toprak katmanı yapının ısı izolasyonunu sağlıyor ve kışları sıcak, yazları ise serin bir mekân yaratıyor.

Kim hobbit köyünde bulunmak ister?

Evlerin basit yapısı sadece üç günde tamamlanabiliyor ve yapım için herhangi bir spesifik yetenek gerektirmiyor. Yapıların boyutu isteğe göre değişiyor. Yani evinizi ister küçük ister büyük düşleyin, size kalmış. Böyle bir yapının ev olabileceğine dair şüpheleriniz mi var? O zaman bu yapıları ofis, okul, otel ve benzeri şekillerde de değerlendirebilirsiniz. Kim bir Hobbit köyünde bulunmayı istemez ki?

Yapı toprakla kaplandıktan sonra üstünde çimlerin yeşermesine ve hatta ekinlerin yetişmesine olanak sağlıyor. Yağmur ve sel sularının yönlendirilmesini sağlayarak enerji tasarrufu yapıyor. Organik ürünler mi tüketmek istiyorsunuz? Sizi bahçe araç-gereçlerinizle evinizin çatısına doğru alalım lütfen.

green_magic_house_750_3green_magic_house_750_1green_magic_house_750_2

Şirketin fiyatlandırması metrekare başına 1 dolar şeklinde. Minimum sipariş tutarı ise 500 dolar.

Merak edenler için Hashem Al-Ghaili tarafından Facebook’ta paylaşılan bir video evlerde görsel tur imkânı sağlıyor.

Kaynak: EcoWatch 

SON YAZILAR

Sürdürülebilir mimari tasarımın yeni yıldızı: Ahşaptan ayırt edilemeyen pirinç kabuğu yapı malzemesi

ACRE, ahşap alternatifi olarak öne çıkan bir yapı malzemesidir; dayanıklılığı, suya ve çürümeye karşı direnci, estetik dokusu ve sürdürülebilirliği ile dış mekanlarda mükemmel performans sergiler. Alüminyum ve pirinç tozlarının muazzam bir sentezi olan bu malzeme, çitlerden kapılara, pervazlardan teraslara kadar geniş bir yelpazede dış mekan uygulamaları için ideal bir seçenektir. Dünya ormanlarını koruyan bu malzemeyi keşfediyoruz!

Akyaka sen ne güzel şeysin

Çok, çok uzun zamandır Akyaka ve Nail Çakırhan’la ilgili bir yazı yazmak istiyordum. Geçenlerde Akyaka’yı yeniden görünce nicedir bekleyen bu yazının da vaktinin geldiği anladım. Akyaka Akyaka,...

Mert Ünnü ile röportaj: Yüzen Ev Projesi

"Hayallerin ömür boyu borçlandırılıp bir beton kütleye mahkum edilmesine yönlendirildiği günümüzde özellikle çevreye duyarlı ve sağlıklı yaşam öngörülerini dikkate alarak yaşamak isteyenler için yüzen ev...

Greenbuild: Yeşil yapılar için adanmış olan dünyanın en büyük fuarı Kasım’da Boston’a geliyor

Yeşil yapılar için adanmış olan dünyanın en büyük fuarı bu Kasım ayında Boston’a geliyor, kaçırmak istemeyeceksiniz. Uluslararası Yeşil Yapı Festivali ve Fuar'ı; sürdürülebilir bina uzmanlarını...
Zeynep Çelikkol
Zeynep Çelikkol
Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu. Bilgi Üniversitesi Sosyoloji öğrencisi.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol