Okuma süresi: 3 dakika

Electronicast Podcas olarak soundcloud üzerinde yerel underground müzisyelerin setlerini yayınlayarak müzik hayatına başlayan Electronicastle ve Ritual Spiritual’in birlikte düzenlediği “Uprising Friendly Gathering” etkinliğinin ikincisi, 21-23 Ağustos 2016 tarihleri arasında, Fethiye, Yeşil Vadi‘de gerçekleşecek.

İlk 100 katılımcıya 100 liradan satışa sunulan biletler, ön satışta 125 ve kapıda 150 lira olarak tekrar satışa çıkacak. İndirimli biletleri 15 Temmuz ile 15 Ağustos arasında temin edebilirsiniz.

Festival alanında art gallery ve takı standının da olacağı gibi her sabah saat 11.00’da yoga etkinliği düzenlenecek. Her gün 13.00’da çocuklar için ayrıca yoga etkinliği gerçekleştirilecek.

Electronicastle ekibinden Ahmet Ekko Yılmaz ile parti öncesinde kısa bir sohbet gerçekleştirdik. Bir psy trance parti ile şamanik bir ritüelin özünde birbiri ile aynı olduğunun altını çizen Ahmet, katılımcıların niyetlerinin de önemli olduğunu söylüyor.

Yeşim Özbirinci: Parti hakkında biraz bilgi verebilir misin?

Ekko: Electronicastle ailesi olarak biz festival değil ritüel yapmayı amaçlıyoruz; etkinliği planlarken seçimlerimiz ise özgür ruhların varoluşlarını en uygun biçimde yaşayabilecekleri atmosferi yaratma fikri üzerine şekilleniyor.

Zaten bir psy trance partisiyle şamanik bir ritüeli özünde birbirinden farklı bulmuyoruz. Doğanın her zaman hissettiğimiz çağrısını yanıtsız bırakmıyor ve onunla kucaklaşarak dans ediyoruz. Tabii ki katılımcıların niyetlerinin de bu amaca hizmet etmesi ve yaydıkları vibrasyon çok önemli hatta her şeyden daha önemli diyebilirim.

Bu yıl ikinci kez kucaklayacak

Yeşim: Peki, nerede gerçekleşecek?

Ekko: Ritüel’in lokasyonu Yeşil Vadi (Fethiye, Pastoral Vadi), yüksek enerjisi, barındırdığı canlı popülasyonu ve bakir doğa olarak adlandırabileceğim yapısıyla amaçladığımız atmosfere son derece uygun ve bu yıl bizi ikinci kez kucaklayacak. Tamamlayıcı olarak Healing area ekibinde oldukça verimli arkadaşlar var, uğramayı unutmamalarını tavsiye ediyorum.

Yeşim: Kucaklamak?

Ekko: Kucaklamaktan kastettiğim şeyi orada olduklarında kolayca anlayacaklarından eminim.

Uprising Friendly Gathering 5Etkinlik ile ilgili detayları Facebook event sayfasından takip edebilirsiniz.

“Bir Psytrance partisiyle şamanik bir ritüelin arasında, öz itibari ile hiçbir fark bulunmadığını söylemek lazım. Bu müzik, müzisyenin yönettiği kollektif bir ayin, bir bütünleşmedir. Varoluş katmanları arasında bir gezintidir. Bu müzikte insana doğadan, hatta kendi bedeninden tanıdık gelen sesler ve melodik yapılar var. Bu müzikte beşeriyetin kendini bildiğinden beri, her deneyimlediğinde eşlik etmekten geri durmadığı bir şey var: ritim. Doğanın ve yaşamın, canlı olmanın ritmi. Bedenleri estiren bir ritim. Ruhu kabuğundan ayıran, hiç gidilmemiş yerlere götüren ve tekrar yuvasına geri bırakan astral bir deneyim. Bu müziğin içinde tutku var, var olan ama bilinmeyen görülmeyen. Titreşim var, ilk var oluş anında başlayan ve kuant köpüklerin, evrenin sonsuz şelalelerinden gürül gürül aktığı yerlere kadar devam edecek olan o titreşim… Ve bu müzikte safkan bir akış var, sıfırdan sonsuzluğa, ezelden ebede, siyahtan beyaza ve hiçlikten varoluşa doğru vahşice, özgürce ilerleyen.”

Uprising Friendly Gathering 3Uprising Friendly Gathering 2Uprising Friendly Gathering 1Uprising Friendly Gathering 5Uprising Friendly Gathering 4Fotoğraflar: Alper doruk