Dünyanın kavgaları ve çekişmelerinden uzak bir yerde, uzayda yaşamak ister misiniz? O halde Asgardia vatandaşı olmak için formu doldurmaya başlayın, dünyadaki stresten uzak olan bu yerin arkasında “çılgın Rus Roket fizikçisi” Dr. Igor Ashurbeyli bulunuyor.

Dr. Igor Ashurbeyli geçtiğimiz çarşamba günü Paris’te yaptığı konuşmada uzayda yaşayacak topluluk için Norveç mitolojisinde bulunan Asgard ismini seçti.

Bu şekilde şehrin varlığı efsanesi de gerçeğe dönüşmüş olacak.

Asgardia’nın gerçeğe dönüşmesi için 4 Ekim 2017 tarihi verildi. Bu tarih Sovyet Sputnik 1 uydusunun gönderildiği tarihin yıl dönümü olması özelliğini taşıyor.

Uzayda yaşayacak bu “millet” için bayrak tasarımı, sembol ve milli marş için çalışmalar sürüyor.

Başvurular 2017’de son bulacak.

Ahurbeyli’nin Room Space Journal’e yaptığı açıklama şu şekilde: “Asgardia felsefi açıdan benzersiz bir görünüşe sahip, tüm insanlığa ve birbirimize hizmet edecek ve şehrin refahı ve zenginliği ile birlikte kurulmuş olacak.

ashurbeyli-asgardia
Dr. Igor Ashurbeyli

Muhtemel uzay-vatandaşları 18 yaşından büyük olacak. Başvuru formu aynı zamanda e-mail adresini içermek zorunda. Ashurbeyli Viyana’da bulunan Uluslararası Uzay Araştırmaları kurumunun da kurucusu. Ashurbeyli, Asgardia vatandaşları sayısının 100 bine ulaşması durumunda resmi bir ülke olmak için Birleşmiş Milletler’e başvuracaklarını da söyledi.

Şehirle ilgili detaylı ve resmi bilgilere burdan ulaşabilir ve isterseniz başvuru yapabilirsiniz.