Bir dönemin gelmiş geçmiş en başarılı çizgi filmlerinden Taş Devri (The Flintstones) görünen o ki yalnızca milyonlarca çocuğu kendine hayran bırakmakla kalmamış, mimari yapılara da ilham vermiş.

yabba-dabba-doo-1

Taş devri kasabası Bedrock çoğumuzun hayallerinde kalsa da taştan evleri bir zamanın televizyon efsanesi Dick Clark ve eşine gerçek bir yuva olmuştu; tıpkı Fred ve Wilma’ya olduğu gibi.

yabba-dabba-doo-2

Taş Devri film stüdyosundan fırlamış gibi duran ancak tüm gerçekliğiyle bir ömür sürmeye hazır olan Çakmaktaş Evi, bir yatak odası ve iki banyodan oluşuyor. İçinde bulunan şömine bambaşka bir ambiyans yaratırken yapıya yerleştirilen büyük camlar tüm şehir ışıklarını ve gün batımını kucaklıyor.

yabba-dabba-doo-3

Dick Clark 2012 yılında, 82 yaşında aramızdan ayrılmadan birkaç ay önce Kaliforniya’da bulunan ikonik evini 3.25 milyon dolara satışa çıkarsa da kimse Bedrock yadigarı bu eve ilgi göstermedi. 3 yıl boyunca satılmayı bekleyen ev 2014 yılında 1.777.777 dolara alıcı buldu. İlk etapta istenen fiyatın yarısı olsa da artık Çakmaktaş Evi’nin yeni bir sahibi Moloztaşların ise yeni bir komşusu var.

yabba-dabba-doo-4 yabba-dabba-doo-14 yabba-dabba-doo-13 yabba-dabba-doo-12 yabba-dabba-doo-10 yabba-dabba-doo-8 yabba-dabba-doo-7 yabba-dabba-doo-6 yabba-dabba-doo-5

Kaynak: The Vintage News