Okuma süresi: < 1 dakika

Kara toprağa düşen bir filizin anısına, binlerce filiz çimlendirmek için Ankara’nın 100.Yıl Semti’nde bulunan “Berkin Elvan Bostanı“, Pazar günü bizleri çağırıyor.

Giden bir canın yerini bir başkası dolduramaz; ama can yitimine, can alarak karşılık vermektense, can vererek karşılık vermek yapılabilecek en vakur davranış belki de. Tokat atana diğer yanağını uzatmak gibi, belki de aydınlığıyla karanlığa sessiz bir tokat atar gibi. Ne dersek diyelim, küçük Berkin’in adı, artık bu bostanda yaşayacak. Ölmüş bir çocuk üzerinden çok da edebiyat yapmak istemiyorum. Sizlere iyisi mi bostanın kendi Facebook sayfasında paylaşılan metni olduğu gibi aktaralım.

Berkin Elvan Bostanı

Merhabalar,

Geçen sene tüm mahallelinin emekleriyle var ettiğimiz, bu sene de yine aynı şekilde ekim hazırlıklarını yapmakta olduğumuz Berkin Elvan Bostanı’na şenlikle ekim yapıyoruz.

10 Mayıs Pazar günü 16:00’da bostanda buluşup fidelerimizi ve tohumlarımızı bundan böyle yaşayacakları yer olan bostan toprağıyla buluşturuyoruz.

Tohumu olanlar tohumlarını, fidesi olanlar fidelerini getirsin, hep birlikte ekim yapıp, bitkilerimizin can sularını verelim.

Aynı gün, ekimin öncesinde Çocuk Şenliği de yine aynı alanda yapılacaktır. Erken gelin önce çocuklarımızla şenlenelim.

Bostanımız tam olarak şuradadır.

Görüşmek üzere.

Bostan, yaşam, özgürlük!

Bostanın Facebook sayfası da işte burada.