Okuma süresi: 2 dakika

30 gün boyunca sürecek #YeniYıldaVegan programıyla hayvanseverler, ekolojistler, sağlığına önem veren bireyler ve tüm hak savunucuları yeni yılda veganizm ile tanışmaya davet ediliyor.

vegan2018.com, yeni yılda vegan yaşam ile tanışmak isteyenler için bir bilgilendirme programı düzenliyor. #YeniYıldaVegan programı ile Ocak ayı boyunca vegan yaşamak için en kolay ipuçları, katılımcılarla ücretsiz olarak e-posta yoluyla paylaşılacak.

Hayvansal ürünler tüketmenin insan sağlığına, hayvanlara ve dünyaya olan ekolojik etkileri, son yıllarda birçok insanın vegan olma kararı almasına neden oldu. Dünya çapında olduğu gibi Türkiye’de de veganizm hızla yayılmaya devam ediyor.

#YeniYıldaVegan programı veganlığı denemek isteyenler, veganizmi merak edenler ve yeni yıla vegan başlamak isteyenler için destekleyici bir başlangıç rehberi niteliğinde olacak.

Programa vegan2018.com adresindeki form üzerinden kaydolunabiliyor.

Hayvan Hakları, Sağlık, Çevre ve Küresel Adalet için

vegan2018.com, daha sağlıklı bir yaşama adım atmak isteyen bireyleri, hayvan haklarına olan inançlarını uygulamaya dökmek isteyen hayvanseverleri, tüketim ve beslenme tercihlerini doğa ve ekolojiden yana kullanmak isteyen çevre aktivistlerini ve küresel eşitsizliklere karşı harekete geçmek isteyen tüm hak savunucularını programa katılmaya davet ediyor.

Bitkisel beslenme tavsiyelerini, veganlığı kolayca yaşamak için gereken pratik bilgileri, basit yemek tariflerini ve her bütçeye uygun ürünleri en kolay nerede bulabileceklerini Ocak ayı boyunca öğrenecek katılımcılar, veganizmin tüm etik boyutları hakkında da bilgi sahibi olacak.

Veganizm Hakkında Tüm Sorulara Uzman Destekli Yanıtlar

Kayıt olanlar, ürün çekilişi ve programa gönüllü destek veren vegan mekan ve markaların sunduğu özel indirimlerden de yararlanabilecek. Aynı zamanda katılan herkes, tüm sorularına dair uzman desteğiyle bireysel olarak yanıt alabilecek.

Vegan bilgi ve haber portalı veganlik.org kolaylaştırıcılığında yürütülen #YeniYıldaVegan programı, vegandiyetisyen.com ve VeganTeacher katkılarıyla tamamen gönüllü olarak gerçekleştiriliyor. Kampanya, veganizmin yayılmasına destek olma amacıyla sürdürülen ve gönüllü her türlü katkıya açık bir inisiyatif.

Programın kayıt sayfasında yer alan bilgilendirme metni aşağıdadır. En güncel metin ve katkıda bulunanların listesi için lütfen ziyaret edin: vegan2018.com

#YeniYıldaVegan Nedir?

#YeniYıldaVegan, Ocak ayında veganlığı denemek isteyenler, veganizmi merak edenler ve yeni yıla vegan başlamak isteyenler için pratik bir bilgilendirme programı.
Bir ay boyunca vegan yaşamanın tüm ipuçları e-posta kutunuzda! Belirli günlerde alacağınız e-postalarda pratik bilgiler, basit tarifler ve ihtiyacınız olan tüm kaynakları bulabilirsiniz.

Ek olarak, bu aya özel indirimler de sizi bekliyor! Ayrıca tüm sorularınız için bize danışarak, profesyonellerin desteğiyle bireysel yanıtlar alabileceksiniz.

Kimler kayıt olmalı?

Hayvansal ürünler tüketmenin hem kendi sağlığımıza, hem hayvanlara, hem de dünyaya birçok etkisi var.

Örneğin küçük değişikliklerle daha sağlıklı bir yaşama adım atmak isteyenler veya hayvanseverler için bu program birebir. Çevre için bir adım atarak daha ekolojik bir yaşam sürmek isteyenler veya dünya çapındaki eşitsizliklere karşı iyi tercihlerde bulunmak isteyenler de Ocak ayı boyunca aradıkları tüm bilgileri bulabilecek.

Program ücretli mi?

Hayır, kayıt olmak için tek gereken kayıt formunu e-posta adresiniz ile birlikte doldurmak.

Türkiye’de vegan olmak zor ve pahalı değil mi?

Aslında hiç sanıldığı gibi değil! Örneğin yemekler konusunda Türkiye kendiliğinden vegan birçok seçenek ile dolu zengin bir ülke. Ayrıca alternatif vegan ürünlere ulaşmak da her gün kolaylaşıyor. Basit, pratik ve bütçenizle dost tüm ipuçları program kapsamında sizinle!