Okuma süresi: < 1 dakika
“Dünya’yı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey.”

Açılımı İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı olan İZEV, Roger Waters’tan “Another Brick in the Wall” şarksının haklarını 2 yıllığına aldı. Pink Floyd, 1979’dan beri şarkıyı ilk defa grup üyeleri dışında birine verdi. Şarkıya yeni ve Türkçe bir klip videosu çekerek orijinal klipte sisteme olan eleştiriyi, bu klipte ‘yıkılmak zorunda olan zihinlerdeki duvar’  mottosuyla biz normallere yaptı. Hatta bu seferki klipte duvar da yıkıldı. Yaşam hakkı istiyoruz dediler. Video projesine Selda Bağcan, Funda Arar, Kubat ve Koray Avcı da destek verdi.

Video 10 milyon izlenme aldığı takdirde, zihinsel engelliler için yaşam köyü kurulacağı sözü verildi. Yaşam Köyü projesi zihinsel engelli bireylerin ailelerinin veya onlarla ilgilenen kişilerin vefat etmesi durumunda engellilerin hayatlarını sürdürebileceği bir merkez olarak tasarlanıyor. Türkiye’de uzun süredir böyle bir merkeze ihtiyaç olduğunu düşünen ekip ve engelli aileleri proje için çok heyecanlı.

10 milyon izlenme aracılığıyla gelecek para ve farkındalık bu hayalin ilk adımlarını attırmış olacak. Teknolojiden ve sıradanlıktan yaşamanın güzelliğini unuttuğumuz anlarda güzel mi güzel, umut dolu geldi bu video. Elimizden geldiği kadar izlemek ve izletmek düşüyor bizlere de!