Her sene tüm dünyanın tanık olduğu, binlerce köpeğin vahşice katledildiği Yulin Festivali, bu sene Çin’de tekrarlanırken onca vahşet haberlerinin arasında 65 yaşındaki emekli öğretmen Yang Xiaoyun, yaptıklarıyla herkesin takdirini kazandı.

Her sene, festival zamanı köpeklerin satımı için kurulan pazarlara gidip tüm emekli maaşını onları satın almak için harcıyor.

Bu sözde festivalde de yine aynı şeyi yaparak tam 100 köpeği kurtardı ve hayvanseverlerin sevgisini topladı. Aslında o, bunları herhangi karşılık beklemeksizin yapıyor. Geçtiğimiz sene de 300 köpeği kurtardığını söylüyor.

Yıllardır kendini köpekleri kurtarmaya adayan Xiaoyun, bugüne kadar 50 bine yakın köpeği ölümün kıyısından döndürmeyi başarmış. Üstelik birikimleriyle sadece hayvanların yaşaması için bir ev satın almış ve gerekli her şeyi kendisinin karşıladığı bu evi, hayvan barınağı olarak yeniden inşa etmiş.

Yang Xiaoyun ise olayı şöyle özetliyor: “Şu an çocuğum gibi sevdiğim bin 500’e yakın köpeğim ve 600 kedim var. Onlar benim her şeyim.”

Yulin Festivali, Yang Xiaoyun 6

Yulin Festivali, Yang Xiaoyun

Yulin Festivali, Yang Xiaoyun 5

Yulin Festivali, Yang Xiaoyun 2

Yulin Festivali, Yang Xiaoyun 4

Yulin Festivali, Yang Xiaoyun 3
Kaynak: India Times