Ana SayfaYaşamLGBTİ+24. Onur Haftası için dayanışmaya

24. Onur Haftası için dayanışmaya

-

Onur Haftası bu yıl, 20-26 Haziran 2016 tarihleri arasında İstanbul’da 24’üncü senesini kutlayacak. Onur Haftası gönüllüleri bizleri dayanışmaya çağırıyor!

Onur Haftası’nın bu yıl için düzenlediği program ise yine rengarenk. Çeşitli atölyeler ve partilerle rengine renk katılan haftanın organizasyonuna destek olmak, dayanışmaya omuz vermek için, indigogo’da yürütülen kampanyaya göz atabilirsiniz.

Paneller ve forumlarda “Nasıl güçlü bir dayanışma ve farklı direniş biçimlerini örgütleyebiliriz?” sorusunun cevabının aranacağı Onur Haftası içinde ayrıca, “birbirimize dokunmak, yaralarımızı sarmak, güvenli alanlar oluşturarak deneyimlerimizi, bedenlerimizi ve duygularımızı konuşabilmek için” atölyelerde buluşulacak. 

12’nci Hormonlu Domates Ödülleri’nin sahiplerini bulacağı 24’üncü Onur Haftası’nda bu yıl yine yılın en homofobik/transfobik söylemleri oylamaya sunulacak. 

Geçen yıl düzenlenen yürüyüşe güvenlik güçleri enteresan bir biçimde saldırmış ve pek çok kişiyi yersiz, gereksiz ve onursuz müdahalesine maruz bırakmıştı. 11’nci Hormonlu Domates Ödülleri ise siyaset kategorisinde Tayyip Erdoğan’a, kurum kategorisinde Türk Dil Kurumu’na verilmişti.

Varoluşumuzu kutlamaya, isyanımızı güçlendirmeye!

Haziran’da gerçekleşecek Hafta boyunca yapılacak partilere her şehirden katılan yüzlerce kişi sokakları da caddeleri de bırakmıyor, hiçbir korkunun bizi hizaya sokmasına izin vermiyoruz diyerek varoluşu kutlayacaki isyanı güçlendirecek! “Hazzın ve bedenin, arzunun ve emeğin, kimliğin, eylemin ve sözün üstünde hiçbir baskı kalmayana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” diyen gönüllüler bizlerden bazı masraflar için destek bekliyor. Üstelik bu destek, panellere katılım gösterecek kişilerin ulaşımı ve yürüyüşte kullanılacak malzemeler için gereken masraf. Çok zor olamaz değil mi?

“Rengarenk bir yaşantı” konulu arzularımız için bir şeyler yapmamızın zamanı gelmedi mi? Meydanlar boş, meydanlar çulsuz. Meydanları doldurup elimizi cebimize atalım. Rengarenk hayaller kurmak, rengarenk bir hayatı gerçek yapmak için yeterli değil, biraz da mücadeleye omuz vermek gerekir!

SON YAZILAR

KAOS GL ve 17 Mayıs’tan anayasa açıklaması: Haklarımızı savunacağız

Depremle rafa kaldırılan Anayasa değişikliği, 2 Ekim 2023’te Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın yaptığı TBMM konuşmasıyla resmi olarak gene gündemimize girdi. Yapılmak istenenin hak ve özgürlükleri...

154 gazeteciden ortak açıklama: Daha fazla LGBTİ+’lara şiddet ve yasak haberi yazmak istemiyoruz

154 gazeteci ortak bir açıklama yayınlayarak, “Daha fazla LGBTİ+’lara şiddet ve yasak haberi yazmak istemiyoruz” dedi. Gazeteciler, LGBTİ+ Onur Ayı gelir gelmez yasaklar ve şiddetin...

17 Mayıs Derneği Esenlik Buluşmaları yoga ve nefes çalışmalarıyla devam ediyor

17 Mayıs Derneği'nin LGBTİ+ aktivistlerini güçlendirmeye yönelik düzenlediği Esenlik buluşmaları yoga ve nefes çalışmalarıyla devam ediyor. 14 Mart ve 16 Mart tarihlerinde gerçekleşecek online çalışmalara...

Esat – Eryaman Davası 22 Şubat’ta: #ZamanaBırakmıyoruz

2007 yılından beri devam etmekte olan, saldırıya uğrayan ve yaşadıkları yerlerden göçe zorlanan trans kadınların adalet arayışı olan Eryaman-Esat davasında, 22 Şubat Çarşamba günü Ankara 30. Ağır...
Gamzegül Kızılcık
Gamzegül Kızılcık
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Kadın hakları mücadelesi, çocuk hakları ve LGBTİ hakları konularına ilgili. Doğal hayatın korunması konusuna meyledişi ve Gaia Dergi ile yollarının kesişimi sonucunda da; direnişçi bir kadın, gazeteci.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol