Ana SayfaKültür & SanatSinema29. Ankara Uluslararası Film Festivali Proje Geliştirme Desteği Seçici Kurulu Belli Oldu

29. Ankara Uluslararası Film Festivali Proje Geliştirme Desteği Seçici Kurulu Belli Oldu

-

19-29 Nisan 2018 tarihlerinde yapılacak olan 29. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında düzenlenen “Ulusal Uzun Proje Geliştirme Desteği” seçici kurulunda bu yıl senarist ve film yönetmeni İlksen Başarır, film yapımcısı Emre Oskay ile yönetmen ve film yapımcısı Tunç Şahin yer alacak.

Seçici Kurul Üyeleri
İlksen Başarır “Başka Dilde Aşk” adlı filmiyle 46. Uluslararası Antalya Film Festival’inde Kent Konseyi Jüri Ödülü, 4.Bursa Uluslararası İpekyolu Film Festivali’nde SİYAD En İyi Film Ödülü; 21. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde Jüri Özel ve En İyi Senaryo ödüllerine değer bulundu. Başarır “Atlıkarınca” adlı filmiyle 47. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde En İyi Senaryo Ödülüne ve 30. İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde Radikal Halk Ödülüne değer bulundu.
Emre Oksay Tayfun Pirselimoğlu’nun Locarno Uluslararası Film Festivali Altın Leopar adayı “Saç” adlı filminde yapım sorumlusu olarak görev aldı. Dünya prömiyeri 2012 Berlinale’de yapan ve ABD’de SXSW Film Festivali İzleyici Ödülüne değer bulunan “Mustafa’nın Rüyası” adlı belgeselin yapım sorumluluğunu üstlendi. Uluslararası Antalya Film Festivali En iyi Yönetmen ve En İyi Kurgu ödüllerini alan “Gölgeler ve Suretler” filmiyle uygulayıcı yapımcılığa başladı. Emre Oskay Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde film yapımcılığı üzerine ders vermektedir.
Tunç Şahin kısa ve uzun metraj film yapımcılıklarının ardından, “Hamam” ve “Sadece Tek Bir Gün” adlı kısa filmleri, daha sonra ilk uzun metrajlı filmi “Karışık Kaset”i çekti. 2017 yılında BluTV için, 7 orta metrajlı filmden oluşan 7Yüz adlı diziyi yazdı ve 4 bölümün yönetmenliğini üstlendi. Bir Film’de içerik departmanının başında bulunan Tunç Şahin Kadir Has Üniversitesi Sinema-TV bölümünde yarı zamanlı olarak eğitmenlik yapmaktadır.
Genç Sinemacılara 60.000 TL “Proje Geliştirme Desteği”
“Ulusal Uzun Proje Geliştirme Desteği” seçici kurulu, başvuruda bulunan senaryo aşamasındaki ulusal uzun kurmaca yapımların yönetmenlerini seçecek. Ön elemeyi geçen projelerin yönetmenleri seçici kurul üyeleriyle bir araya gelecekler ve deneyimli sinemacılar eşliğinde çalışmalarını değerlendirecekler. Seçici kurul en iyi iki projeye 30’ar bin TL maddi destek verecek. Projelerin gelişmesi için yol haritası çizilecek.

Festivale son başvuru tarihi 23 Şubat 2018

Proje Geliştirme Desteğine başvurmak isteyen sinemacılar, başvuru sürecinin detaylı bilgilerine www.filmfestankara.org.tr adresinden ulaşarak başvurularını 23 Şubat 2018 tarihine kadar gerçekleştirebilirler.
Ankara Uluslararası Film Festivali İle İlgili Gelişmeleri Sosyal Medya Hesaplarından Takip Edebilirsiniz
29. Ankara Uluslararası Film Festivali ile ilgili tüm gelişmeler; filmler, etkinlikler ve konuklarla ilgili bilgiler ile programa dair ipuçları sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

SON YAZILAR

Kuru Otlar Üstüne: Antagonist olarak dişil enerji

Nuri Bilge Ceylan’ın 2023 Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapan son filmi Kuru Otlar Üstüne, yönetmenin sinematografisinde takip ettiğimiz “aydının taşra sıkıntısı” olarak da tanımlanabilecek halini...

18. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali başlıyor!

Bu yıl 18'incisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 2 Mayıs 2023 günü İstanbul’da yapılacak açılış etkinliği ile seyircisiyle buluşacak. Bir hafta sürecek festivalde emek temalı filmlerin yanı...

Salt Beyoğlu: Bu son şansımız mı?

İklim değişikliğinin ekosistem ve biyoçeşitlilik üzerindeki etkilerine dikkat çekmeyi amaçlayan Bu son şansımız mı? gösterim programının 2022 seçkisi, Yunanistan’dan Peru’ya, Kanada’dan Avustralya’ya uzanan beş belgesel filmi bir...

Institut français Ankara sinema ve sergi salonunda yeşil filmler gösterimde olacak

Institut français Turquie, 8 Aralık Dünya İklim Günü vesilesiyle “sinema ve çevre” temalı 3 filmden oluşan programını sinemaseverler ile buluşturuyor. Sinema; sesinizi duyurmanıza, zihniyetleri/alışkanlıkları değiştirmeye çalışmaya ve toplumun belirli...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol