Okuma süresi: < 1 dakika

Caz Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “Bodrum Caz Festivali” ne geri sayım başladı! 1 Eylül’de başlayacak ve 9 Eylül’de sona erecek olan festival,  caz severleri 9 gün boyunca Bodrum’a davet ediyor!

Festivalde bu yıl Erkan Oğur, Şenay Lambaoğlu, Derya Türkan, Burhan Öçal ve Ayhan Sicimoğlu gibi başarılı isimler sahne alacak. Ayrıca festival kapsamında, 29 Eylül tarihinden itibaren Bodrum Ticaret Odası’nda “Muğla Sıtkı Koçman Üniveritesi Tasarım Yarışması Sergisi” de sergiseverlerin beğenisine sunulacak.

Festivalin üçüncü yılındaki teması ise “Saz ve Caz / Jazz with an Ethnic Touc”olarak belirlendi. Birbirinden özel projelerle yerli ve yabancı sanatçıların yer alacağı festivalin programına; Bodrum Kalesi konserleri, kulüp performansları, sergi ve atölye çalışmaları yer alacak.

KARDEŞ FESTİVALLER: RODOS ve BODRUM CAZ FESTİVALLERİ

Ayrıca bu yıl Bodrum Caz Festivali için önemli bir adım atıldı. Uluslararası Rodos ve Bodrum Caz Festivalleri bu yıl ‘Kardeş Festival’ olarak, önemli caz müzisyenlerini karşılıklı olarak sahnelerinde ağırlayacaklar. 2 Eylül’de OFF Gümüşlük’te, Dimitri Vassilakis Quartet sahne alacak. Etkinlik, ‘kardeş festival konseri’ olarak gerçekleştirilecek.

BODRUM CAZ FESTİVALİ

Web Sitesi | Facebook | Twitter | Instagram

9 gün boyunca gerçekleşecek olan festivalin detaylı programı ise şu şekilde: