Bebekken sizin için her şey yepyeni bir deneyimdir. Meraklı ve şaşkın olursunuz. Her gün yeni bir maceraya uyanırsınız. Şimdi, 69 yaşında tüm bunları başa sarıp tekrar yaşadığınızı düşünün. 44 yılını duvarların ardında geçiren Otis Johnson, bu süre boyunca değişmekte olan dünyadan izole bir hayat sürdü.

Johnson, 25 yaşındayken bir polis memurunu öldürmeye teşebbüs suçundan 44 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Online bir haber kaynağı olan Notable’ın haberine göre, Johnson tutuklandığında disket daha yeni icat edilmişti. Bugün pek çok deneyimi ilk kez yaşayan Johnson, dünyaya bir çocuğun gözlerinden bakıyor.

Otis Johnson 2

Al Jazeera, kısa bir süre önce Johnson’ın tutuklanmadan önceki hayatını ve bugün yaşadıklarını anlattığı bir video yayınladı. Johnson, akıllı telefonlardan tutun da jöleli fıstık ezmesine kadar karşılaştığı yeni şeylere verdiği tepkileri anlatıyor.

Johnson’ın ağzından komik ve ilginç ayrıntılar kadar üzücü olaylar da dinliyoruz. Örneğin, her zaman çok önem verdiği aile üyelerine artık ulaşamadığını belirtiyor.

Otis Johnson 3

Bu video size dünyanın büyüyüp değişmeye devam ettiğini ve bunun karşısında yapabileceğimiz tek şeyin değişime kendi hızımızda ayak uydurmayı öğrenmek olduğunu hatırlatacak.

Johnson’ın şaşırtıcı hikayesini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak: The Plaid Zebra