GOBO Kolektif bağımsız sanat kolektifinin ikincisini düzenlediği ÇEK-YAT Yatılı Kısa Film Yarışması bir kez daha sinemaseverlere meydan okuyor. 3,4,5 Mayıs 2019 tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin ev sahipliğinde Galata Kampüsü ve IDEA Binası’nda gerçekleştirilecek yarışmada binlerce aday içinden seçilecek 60 katılımcı; aralıksız 48 saat boyunca etkinlik alanında çalışarak ve konaklayarak bir kısa film çekecek ve 48 saatin sonunda filmlerini Ödül Töreni ve GOBO Partisi’nde ödüllendirilmek üzere seçkin jüriye teslim edecekler.

Evlerinden uzakta, konfor alanlarının dışında, yeni tanışacakları sinemaseverlerle ekip kurarak yarışacak katılımcılara yılın kısa film konusu da yarışmanın ilk dakikasında verilerek özverinin galip geleceği bir rekabet ortamı sağlanacak. Bu sayede katılımcılar zorlu sinema sektöründe öne çıkmanın konsantre bir simülasyonunu deneyimlemiş olacaklar.

Başvuru için sektörde çalışıyor olmanın ya da sinema ve televizyon bölümünde okuyor olmanın zorunlu olmadığı, tüm Türkiye’ye açık olan ÇEK-YAT’ın tek şartı katılımcıların 18 yaş ve üstünde olmaları.

ÇEK-YAT, Galata’nın kıyısında bulunun BAU Galata Kampüsü’nde ve IDEA Binası’nda herkese açık olacak sinema söyleşileri ve atölyeleriyle de yalnızca yarışmacılara değil tüm sinemaseverlere hitap edecek.

Başvurular 12 Mart 2019 tarihinde başlamış olup 17 Nisan 2019 tarihinde bitecek, seçilen 60 katılımcı ise 18 Nisan 2019 tarihinde duyurulacak.

Başvuru ve detaylı bilgi için: gobokolektif.com