Okuma süresi: 2 dakika

Daha 5 yaşındaki çocuklar okulda veya dışarıda oynarlarken, küçük Anna Wang Çin’in Güneybatısı’ndan gelip büyükannelerine bakıcılık yapıyor. Yaşlı kadınların tek bakıcısı küçük Anna, hiçbir çocuğun dayanamayacağı koşullarda ona dayatılan bir rolü oynamakta.

Anna’nın babası bilinmeyen sebeplerden dolayı, o sadece 3 aylıkken hapse gönderildi, ardından annesi yeniden evlendi ve sonra küçük kızı terk etti. Zuyin’in uzaktaki dağlarında kalan 92 yaşındaki büyük büyükannesinin ve ciddi bir şekilde septik artrit hastalığı olan diğer yaşlı kadın akrabasının yanına gelip her gün onlar için yiyecek hazırlayıp yemek pişirmeye başlıyor ve akrabalarının tuvalet ihtiyacına yardım etmesi, temizliklerini yapması gibi benzer görevler üstleniyor.

Cömert bir komşusu Anna’ya çiftliklerinden sebzeler toplamasına izin veriyor. Söylendiğine göre Çin medya kuruluşlarına; bunları isteyerek yaptığını ve ailesi için de “sağlıklı olmalarını dilediğini” söyledi. Yürek parçalayıcı bir fotoğraf serisi ancak unutulmuş ve yitip giden bir çocukluğu göstermekte.

Çalınan çocukluğundan tek kalan babasının fotoğrafı.

Kaynak: Bored Panda