Adana’da dün akşam saatlerinde Ankara Katliamı’nı protesto etmek amacıyla düzenlenen yürüyüşe polis saldırdı. Havaya rastgele ateş açtığı belirtilen polisin kurşunu annesinin kucağındaki 3,5 yaşındaki Tevriz Dora’nın başına isabet etti. 

Kamile Dora’nın kucağında bebeğiyle evinin önünde oturduğu sırada polis kurşunu Tevriz Dora isimli 3,5 yaşındaki bebeğe isabet etti. Silah sesinin ardından bebeğinin kanlar içinde kaldığını gören anneye çevredekiler yardım etti. Hastaneye kaldırılan bebek müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Anadolu Ajansı ve Doğan Haber Ajansı kurşunun nerden geldiğinin belli olmadığını savunuyor, ancak çocuğun ailesi küçük Tevriz’in polis kurşunu ile öldüğünü belirtiyorlar.

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş konuya dair, “3,5 yaşındaki çocuk bahçede annesinin kucağında öldürüldü. Bunu polis yaptı. Daha acımız tazeyken, 128 cenaze illere gönderilirken, Türkiye büyük bir yangın yerine dönmüşken, o saatten bu yana güvenlik güçleri bir tek an durmadı. Ailelerin, demokrasi güçlerinin yaralarını sarmalarına izin vermeden her yerde halkı sivilleri çocukları taramaya devam etti. Tevriz bunlardan biri” ifadelerini kullandı.