Saksafon ve flamenko vokalini tek vücutta buluşturan, caz ile flamenko arasında olağanüstü bir köprü kurmayı başaran Antonio Lizana, Akra Caz Festivali için özel oluşturduğu “Flamenco Ensemble” projesini ilk kez Antalyalı sanatseverlerle buluşturdu.

Festivale özel enerjik doğaçlamaları, nefes kesen dansları ve derin şarkıları ile Akra Caz sahnesinde yer alan “Antonio Lizana Flamenco Ensemble”, izleyenlere yağmur eşliğinde unutulmaz bir gece yaşattı.Antonio Lizana Flamenco Ensemble konseri öncesinde ise “Neşet Ruacan Quartet”festival sahnesindeydi.

“Antalya fotoğraflarda gördüğümüzden daha güzel!”

Lizana; “Antalya’ya ilk defa geliyoruz ve Antalya fotoğraflarda gördüğümüzden daha güzel. Bu kadar kalabalık bir seyirciyle bu muhteşem atmosferde Akra Caz sahnesinde buluşmak bizler için olağan üstü bir deneyimdi. Bu gece şarkılarımızı bizlerle söyleyen siz dinleyicilerimize ve bu fırsatı bize veren Akra Caz Festivali’ne çok teşekkür ederiz.” dedi.

 

Akra Hotels tarafından düzenlenen, Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsoru olduğu 5. Antalya Akra Caz Festivalişimdiye kadar Igor Butman, Fantine, Moskova Caz Orkestrası, Akra Jazz Band, Imany, Deli Bakkal, Kokoroko, Önder Focan Group ve China Moses gibi isimleri ağırladı. Festival; August, Kick The Switch, Afrolojive Onat Murat Trio’nun sahne alacağı “Akra Genç Caz”, Mark Eliyahu, Esra Kayıkçı Band ve Fazıl Say konserleri ile 18 Haziran’a kadar sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.