Ana SayfaKültür & SanatAkra Caz Festivali'nde Flamenko Rüzgarı

Akra Caz Festivali’nde Flamenko Rüzgarı

-

Saksafon ve flamenko vokalini tek vücutta buluşturan, caz ile flamenko arasında olağanüstü bir köprü kurmayı başaran Antonio Lizana, Akra Caz Festivali için özel oluşturduğu “Flamenco Ensemble” projesini ilk kez Antalyalı sanatseverlerle buluşturdu.

Festivale özel enerjik doğaçlamaları, nefes kesen dansları ve derin şarkıları ile Akra Caz sahnesinde yer alan “Antonio Lizana Flamenco Ensemble”, izleyenlere yağmur eşliğinde unutulmaz bir gece yaşattı.Antonio Lizana Flamenco Ensemble konseri öncesinde ise “Neşet Ruacan Quartet”festival sahnesindeydi.

“Antalya fotoğraflarda gördüğümüzden daha güzel!”

Lizana; “Antalya’ya ilk defa geliyoruz ve Antalya fotoğraflarda gördüğümüzden daha güzel. Bu kadar kalabalık bir seyirciyle bu muhteşem atmosferde Akra Caz sahnesinde buluşmak bizler için olağan üstü bir deneyimdi. Bu gece şarkılarımızı bizlerle söyleyen siz dinleyicilerimize ve bu fırsatı bize veren Akra Caz Festivali’ne çok teşekkür ederiz.” dedi.

 

Akra Hotels tarafından düzenlenen, Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsoru olduğu 5. Antalya Akra Caz Festivalişimdiye kadar Igor Butman, Fantine, Moskova Caz Orkestrası, Akra Jazz Band, Imany, Deli Bakkal, Kokoroko, Önder Focan Group ve China Moses gibi isimleri ağırladı. Festival; August, Kick The Switch, Afrolojive Onat Murat Trio’nun sahne alacağı “Akra Genç Caz”, Mark Eliyahu, Esra Kayıkçı Band ve Fazıl Say konserleri ile 18 Haziran’a kadar sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

SON YAZILAR

Shakespeare, Kafka, Orwell, Dostoyevski ve günümüz

Okuyanın okuduğundan, yazanların okunmadığından hemen herkesin kitapların pahallılığından yakındığı günümüz sularında edebiyat sandalında bir gezintiye ne dersiniz?

Your Stage + Art: Müziğin evrenselliğini kutlayan bir sahne

Bugün paylaşımcılığın ve özgürleşmenin buluştuğu ortak noktadan, müzikten konuşacağız. Your Stage + Art, müziğin insanları bir araya getirme gücüne inanan, müzisyenlere eşit ve özgür şartlar altında müzikseverlerle buluşma imkânı sunmaya çalışan bir oluşum. Sanatla ilgilenen herkesin yeteneklerini...

Edebiyat tekeli ve kırık kalemler

Ülkemizde okuma alışkanlığının çok fazla olmadığını biliyoruz. Bunun için çevremize bakmamız bile yeterli ama gelin sayılara da bir göz atalım. TÜİK’in 2023 yılında yaptığı araştırmaya göre...

İşçi Filmleri Festivali başlıyor

18. İşçi Filmleri Festivali, 14-19 Ekim tarihleri arasında Ankara’da sinemaseverlerle buluşacak. 14 Ekim günü saat 18.30’da Kavaklıdere Sineması’nda oyuncu Gözde Duru’nun sunuculuğunu yapacağı açılışta Sputnik’te...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol