Türkiye’nin her yerinde doğayı, ormanları, hayvanları katlederek yerine koca koca beton yığınları dolduran, dünya düşmanı şirketlerden biri olan Cengiz Holding “Altın Testere Ödülüne layık görüldü.

Cengiz İnşaat birçok inşaat firması gibi hükûmetin gelişme denen durumu inşaat yapmaktan ibaret sanması sonucu alıp başını yürümüş ve bu yürüyüşle de yüz binlerce hayvanı ve daha fazla ormanı yok etmiştir. Ormanlardaki derelere HES yaparak ormandaki suların tükenmesini buna bağlı olarak da orman yaşamının ve ormanın yok olmasını sağlayan bu şirketler aynı zamanda büyük şehirlerdeki fakir halkı şehir dışına göç ettirerek şehir merkezlerine binalar dikerek bunları zenginlere satmaktadır.

Bu şirketler sadece doğanın ve ormanın değil aynı zamanda Türkiye’de yaşayan insanların da düşmanıdır. Kuzey ormanları ve daha bir çok ormanı katleden bu şirketler İstanbul ve diğer şehirlerdeki insanların nasıl oksijen alacağı konusunda bir açıklama yapmamış, gelecekte inşaatlar sonucu düşecek olan genel oksijen seviyesi ile canlıların (insanlar dahil) yaşam süresinin kısalacağı ve oksijen seviyesinin düşmesi sonucu doğacak salgın hastalıklarla ilgili açıklama da yapmamışlardır.

En büyük dertleri para ve güce ulaşma olan bu insanlar güç ve paranın etkisi ile kendileri dışındaki canlıların yaşamlarını yok etmektedirler.

Bu firmalardan biri  olan Cengiz İnşaat’ın sahibi Mehmet Cengiz bir konuşmasında  “bu milletin a… koyacağız” diye küfür ettiğini ve sonra bu şahsın adının bir okula verildiğini de hatırlatmakta fayda var.

Haberin detayları ise şöyle:

Kuzey Ormanları Savunması’nın (KOS) kenti ve doğayı en çok tahrip eden şirketleri aday gösterdiği “Altın Testere” ödülüne Cengiz Holding “layık görüldü.” Ödül töreni 11 Mart’ta holding binası önünde yapılacak.

Oylamaya göre en çok oyu alan ikinci şirket Nurol İnşaat, üçüncü ise Ağaoğlu Şirketler Grubu oldu.

11 Mart cumartesi günü 13.30’da Cengiz Holding’in Altunizade’de bulunan holding binası önünde yapılacağı duyurulan ödül töreninin saati 12.00 olarak değiştirildi.

Kaynak: Diken