Ana SayfaGüncelAnkara patlamasında yaralanan hayvanların tedavisi gerçekleştirilecek

Ankara patlamasında yaralanan hayvanların tedavisi gerçekleştirilecek

-

Patlamalar sadece insanları etkilemiyor. Tamamen suçsuz, sadece yaşamaya çalışan diğer canlıları da yaralıyor ve öldürüyor.

Batıkent Veteriner Kliniği, 13 Mart’ta gerçekleşen Ankara patlamasında yaralanan hayvanların tedavisini gerçekleştirecek. Umutlu Patiler, Facebook sayfasında yaptığı açıklamaya göre kliniğe götürülen hayvanların tedavilerini üstleneceklerini açıkladılar: 

“Ankara kalbinden vuruldu, çok ama çok üzgünüz. Ölenlere Allah’ tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ancak Güvenpark aynı zaman da bir çok hayvanın yuvasıydı, şu an bölgeye giriş yasak ancak ulaşan veya orada olan birileri varsa , inşallah yoktur ama yaralı hayvan varsa Batıkent Veteriner Kliniğine ulaştırıldığı takdirde Umutlu patiler olarak tedavileri üstleneceğiz. Lütfen paylaşın belki ne yapacağını bilmeyen arkadaşlara yol göstermiş oluruz.”

Sayfalarında daha sonra yaptıkları açıklama ise şöyle: “Güvenpark güvenlik koridoru olan bölgeye giriş kesinlikle olmuyor ama koridor etrafında etrafı inceleme şansı oluştu.
Şu an oradayım ve konuşabildiğim bir polisin ifadesi, şu ana kadar yaralı bir hayvanla karşılaşılmamış, öğrenmek istediğimiz de sadece buydu zaten. Bölge içinde gözümün gördüğü hiç bir noktada bende bir hayvanla karşılaşmadım, olaya yakın yerde sadece bu kuzu var parkın çocuğu ise besleme yapan arkadaşlar durumu iyi biraz ıslak sadece. Ölenlere Allah’tan tekrar rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Batıkent Veteriner Kliniği adresi: İlkyerleşim Mah. Pazarkent Sitesi D:109, Yenimahalle Merkez, Yenimahalle, Ankara
Telefon: (0312) 256 3940 – 0555 992 94 99

SON YAZILAR

“Gerçeği görüyoruz! Anayasa değişikliğine HAYIR diyoruz!

Feminist ve LGBTİ+ örgütlerin biraraya gelmesiyle kurulan Hepimiz için Anayasa Koordinasyonu "Birbirimizin elini bırakmıyoruz! Hiçbirimizi geride bırakmıyoruz! Anayasa değişikliğine HAYIR diyoruz!" başlıklı açıklamasıyla tüm toplumu...

Hataylılar 6 Ekim’de Meclis’te: #HatayıGör

6 Şubat depremlerinde en büyük yıkımı yaşayan Hatay'da depremin üzerinden geçen 8 aya rağmen hiçbir şey değişmedi. Barınma, beslenme, eğitim, sağlık ve ulaşım gibi en...

Akbelen Ormanı TBMM Olağanüstü Genel Kurulu İçin Bilgi Notu

Geleceğini düşünenler Akbelen için mücadele ediyor. Yaşam Savunucuları TBMM'nin Akbelen gündemi ile olağanüstü toplanması için çağrı yapmış ve eklemişti: Koltukları boş görmek istemiyoruz! Direnen yaşam...

Twitter içerikten para kazanma özelliğini aktifleştirdi

Hafta başında adını X olarak değiştiren sosyal medya platformu Twitter, şimdi de kullanıcılar için içerikten para kazanma imkânı tanıyan bir özelliğini aktif etti. X daha...
Yeşim Özbirinci
Yeşim Özbirincihttp://www.wearethehippies.com
İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Muhabir ve editör olarak çalıştı. Son yıllarda çevre bilimine merak sardı. Gezmeyi ve kamp yapmayı seviyor.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol