Patlamalar sadece insanları etkilemiyor. Tamamen suçsuz, sadece yaşamaya çalışan diğer canlıları da yaralıyor ve öldürüyor.

Batıkent Veteriner Kliniği, 13 Mart’ta gerçekleşen Ankara patlamasında yaralanan hayvanların tedavisini gerçekleştirecek. Umutlu Patiler, Facebook sayfasında yaptığı açıklamaya göre kliniğe götürülen hayvanların tedavilerini üstleneceklerini açıkladılar: 

“Ankara kalbinden vuruldu, çok ama çok üzgünüz. Ölenlere Allah’ tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ancak Güvenpark aynı zaman da bir çok hayvanın yuvasıydı, şu an bölgeye giriş yasak ancak ulaşan veya orada olan birileri varsa , inşallah yoktur ama yaralı hayvan varsa Batıkent Veteriner Kliniğine ulaştırıldığı takdirde Umutlu patiler olarak tedavileri üstleneceğiz. Lütfen paylaşın belki ne yapacağını bilmeyen arkadaşlara yol göstermiş oluruz.”

Sayfalarında daha sonra yaptıkları açıklama ise şöyle: “Güvenpark güvenlik koridoru olan bölgeye giriş kesinlikle olmuyor ama koridor etrafında etrafı inceleme şansı oluştu.
Şu an oradayım ve konuşabildiğim bir polisin ifadesi, şu ana kadar yaralı bir hayvanla karşılaşılmamış, öğrenmek istediğimiz de sadece buydu zaten. Bölge içinde gözümün gördüğü hiç bir noktada bende bir hayvanla karşılaşmadım, olaya yakın yerde sadece bu kuzu var parkın çocuğu ise besleme yapan arkadaşlar durumu iyi biraz ıslak sadece. Ölenlere Allah’tan tekrar rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Batıkent Veteriner Kliniği adresi: İlkyerleşim Mah. Pazarkent Sitesi D:109, Yenimahalle Merkez, Yenimahalle, Ankara
Telefon: (0312) 256 3940 – 0555 992 94 99