Okuma süresi: 3 dakika

Geçtiğimiz yıl eğlence ve müzikseverleri bir araya getiren “Burn Sonance Festival”in ikincisi 30 Ağustos 2017 tarihinde Ankara Club Mirador İncek’te düzenlendi. Burn Energy ana sponsorluğunda yaz ayları için alternatif bir etkinlik olması amacıyla yola çıkan festival, dünyaca ünlü birçok sanatçıyı ve müzikseveri bir araya getirerek Ankara’nın uzun zamandır yokluğunu çektiği festival ruhunu bir kez daha hayata geçirdi.

Müzik ve hizmet sektörünün alanında en tecrübeli isimlerini aynı çatı altında birleştiren Burn Sonance Festival yeşillere bürünmüş 6 dönümlük arazinin her karesinde görülmeyi hak eden bir eğlence sunarak bir yandan da sektörün düşüşe geçen trendine bir ivme kazandırmayı hedefliyor.

16 Temmuz’da Burn Sonance’a hazırlık partisi ve ön gösterimi olan “A Taste Of Summer”da büyük organizasyonun daha iyi olacağının seslerini duymuştuk. Bu kez daha çok katılımcı, daha bilinen isimler, daha bol eğlence ve daha çok aktivite eğlence severlerle birlikteydi.

Cocoon Recordings’ten Great Stuff Recordings’e, minimal teknonun “hip” plak şirketlerinden çıkardığı plaklarıyla elektronik müziğin kült isimlerinden biri haline gelen, tekno müziğin üst sıralarındaki isimlerinden Gregor Tresher, şarkılarında karanlık ve esrarengiz mekanlardan ses ile manzaraları sunarak duyarlılığını ve çok yönlülüğünü tasvir eden Blancah, aylardır TOP 100’de 1 numarada kalmakla yetinmeyip ilk iki sırayı da ele geçiren, yılın en iyi çıkış yapan ismi Enrico Sangiuliano, Modern Tekno’da melodik ve duygusal elementlerden esinlenerek ürettikleri şarkılarla Diynamic’in en parlayan isimlerinden birisi UnderCatt, Ten Walls ile Dsknnct, Furkan Kurt, Passone ve UGR gibi isimler Ana Sahne’de havuz keyfinin yanında kesintisiz müzik zevkine ulaştırdı.

Arka bahçede yer alan Chill Sahne’de ise Ankara DJ sahnelerinin yükselen isimleri arasında yer alan Emir Üründül, Azevzir, Jaarmoon, yoga ile müziği birleştirerek şehre yeni bir akım katan Yogatronic, elektronik tabanlı etnik müzik çalışmalarıyla yakından tanıdığımız sevilen ekip Bairam (Live), Kite’ın teknotikcisi Ortaç Genç, Numeric ve Gökay Bilici gibi isimler yer aldı.

Müziğin yanı sıra Tasarım Pazarları, mangal, pamuk şeker, bira ve vodka standları, fotoğraf çekimleri vs gibi geri kalan ihtiyaçlar da festival alanı içerisinde yer aldı.

Bu şahane eğlence sonrası, üçüncü festival için de hazırlıklar ve bekleyişler başlarken, Ankara’nın eğlence dolu gece kulübü KITE’da yeni sezon başlıyor. KITE’da da yeni dönemde birbirinden iddialı isimler sahnede yer alacak!

Burn Sonance Festival:

Facebook | Instagram | Web Sitesi

Burn Sonance Festival’den kareler: