Okuma süresi: < 1 dakika

Athena, Ses Etme şarkısı için yayınladığı klipte bir drag queenin gününü anlattı. 

Athena’nın, 2014 yılında çıkardığı Altüst albümünde yer alan şarkının klibi trans bireylerin yaşamına ve uğradıkları şiddete dikkat çekiyor. Söz ve müziğin Athena’ya ait olduğu klibin yönetmeni Gönenç Uyanık. Türkiyede’ki LGBTİ+ bireylerin uğradığı şiddeti de hikayesinde barındıran klibin başrolünde ise İstanbul’un en tanıdık “drag queen”lerinden Onur Gökhan Gökçek yer alıyor. Gönenç Uyanık’ın estetize çekimleriyle birlikte klibin sanat yönetimi de büyük beğeni topladı.

Klip yayınlandığı ilk günden itibaren sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. İnternet üzerinden yayınlanan klibi televizyon ekranlarında görüp göremeyeceğimiz ise büyük bir merak konusu.

Klipte trans bireylerin gördükleri ilgi ve uğradıkları şiddet paralel bir şekilde verilirken, Türkiye toplumunun trans bireylere karşı tutumu açıkça gözler önüne seriliyor.

Ayrımcılığın ve nefret söylemlerinin her geçen gün arttığı Türkiye’de, Athena gibi geniş kitlelere hitap eden bir grubun bu klibi yayınlaması Türkiye LGBTİ+ tarihi açısından kayda değer bir hareket olarak görülebilir.