Okuma süresi: < 1 dakika

Tiyatro, hikayelerimiz için bir araç olabilir mi? Toplumsal cinsiyet, kimlik ve hafıza üzerine hem fiziksel hem de çevrimiçi alanlarda gerçekleşecek “Barış, Ben Ve Tiyatro” kolektif öğrenme deneyimine davetlisiniz!

Hikayelerimiz nasıl başlar?

Nasıl biter?

Biter mi?

Hepimizin hikayesinde bir benzerlik var mı? Hikayelerimiz nerede ayrılır, bizler hikayelerimizi nasıl anlatırız ya da anlatamayız? Tiyatro bunları düşünmek için bir araç olabilir mi? Hikayelerimizle barışmak mümkün mü?

Bu soruları ve daha nicelerini hep birlikte deneyimlemek, barış hakkında düşünmenin anlamlı olduğu 10 Ekim haftasında toplumsal cinsiyet, kimlik ve hafıza üzerine bedensel, sözlü ve yazılı olarak paylaşım yapmak üzere sizi Beraberce Akademi’nin kolektif öğrenme deneyimine davet ediyoruz. Gelin hep beraber soruları genişletelim, kolektif ve demokratik bir öğrenme ortamında hikayelerimiz üzerine konuşalım.

Başvuru Formu: https://forms.gle/TLekyzhe1PoGY1h56 

Son başvuru: 1 Ekim Cuma

Değerlendirme ve sonuçların duyurulması: 2 Ekim Cumartesi

Program Gün ve Saatleri: 

3 Ekim Pazar, 11:00-14:30 (Fiziksel buluşma)

8 Ekim Cuma, 14:00-17:30  (Çevrimiçi Buluşma)

14 Ekim Perşembe, 11:00-14:30 (Fiziksel buluşma)

Oturumlarımız birbirinin devamı ve tamamlayıcısı niteliğinde olduğu için, grup dinamiklerini de dikkate alarak, katılımcıların programın tamamına katılımını bekliyoruz.

Programımız 20 yaş üzeri kadın ve LGBTİ+ katılımcılara açıktır.

Katılmak için başvuru formunu 1 Ekim 18:00’a kadar doldurunuz.

Kolektif öğrenme deneyimimizin kontenjanı 12 kişi ile sınırlıdır.