Barış için hemen her meslek grubu, toplumsal kesim açıklama yayınladı. Militarizme karşı, savaşa karşı, sivillerin savaş ortamında öldürülmelerine karşı, faşizme karşı olan herkes gönül bağıyla bir araya geldi. Gönül bağı yetmedi şimdi somut olarak buluşuyoruz. Barışa karşı seslerimizi birleştiriyoruz ve tek nefesle haykırıyoruz:

Savaşa hayır, barış hemen şimdi!

Ankara’daki barış yanlıları olarak 13 Şubat 2016’da saat 17.00-19.00 arası Sakarya Caddesi’nde yapacağımız forumda buluşuyoruz. Barışın tarafında duruşumuzu ilan ediyoruz.

İstanbullu barış yanlıları ise şu metinle barış için herkesi buluşmaya davet ediyorlar:

Değerli barış destekçisi,

İçinde bulunduğumuz bu zor süreçte barış için imza veren, barıştan yana olan kişi ve inisiyatifler olarak “Barış İçin Herkes” diyerek 10 Şubat Çarşamba akşamı 19.30-21.30 saatleri arasında Şişli Kent Kültür Merkezi’nde bir araya geleceğiz.

Barış İçin Akademisyenlerden, Edebiyatçılara; Barış için Tribünlerden, Sağlıkçılara; Barış için Kadın Girişiminden, Gazetecilere yirmiyi aşan inisiyatifin katılımıyla gerçekleşecek bu bir aradalığın amacı, hep beraber “Barış İçin” ses çıkarabilmek, sözümüzü söyleyebilmek.
Geniş katılım, hepimizi mutlu edeceği gibi barış umudunu ve çabalarını hep beraber devam ettirebilme gücünü toplamamızı da sağlayacaktır.

Toplantı Bilgileri:
Tarih: 10 Şubat Çarşamba
Saat: 19.30 – 21.30
Mekân: Şişli Kent Kültür Merkezi
Adres: Halaskargazi Caddesi No: 168 Şişli- İstanbul

İletişim için: [email protected]com@barisicinherkes

Yüz yüze görüşmek, tanışmak ve bundan sonraki çalışmalara doğrudan katılabilmek için de Çarşamba buluşmasına katılarak, toplantı salonu önünde açılacak olan masalardaki arkadaşlarımızla tanışabilir, iletişim bilgilerini doğrudan paylaşarak sürecin aktif bir parçası olabilirsin. 

Ankara etkinlik sayfası için buraya, İstanbul etkinliği için lütfen buraya tıklayın.