Okuma süresi: 2 dakika

Azeri ressam, karikatürist ve illüstratör Gunduz Aghayev, doğu ve batı kültürlerini bir araya getirdiği “metamorphosis” (metamorfoz) isimli çalışmasını yayınladı.

Doğu ile Batı birbirinden oldukça farklı kültürlere sahip. Mimari ise bu zıtlığı daha gözle görülebilir hâle getiriyor. Peki, ya bu ikisi iç içe geçseydi? Gunduz Aghayev kendisine ilham veren bu sorunun ardından yayınladığı “metamorphosis” (metamorfoz) adlı çalışmasında batı mimarisinin sembolleri hâline gelmiş yapıları doğu ve İslam kültürleri ile harmanlamış.

Eleştirel karikatürler ve illüstrasyonlar ile tüm dünyada çok beğenilen Agayev’in önceki “Holy Selfie”, “Just Leaders”, “Global Police” ve “Justice” çalışmalarını da incelemeden geçmeyin.

Batı mimarisi ile Doğu kültürü metamorfoz ile bir araya geliyor Batı mimarisi ile doğu kültürü bir araya geliyor 2 Batı mimarisi ile doğu kültürü bir araya geliyor 3 Batı mimarisi ile doğu kültürü bir araya geliyor 4 Batı mimarisi ile doğu kültürü bir araya geliyor 5 Batı mimarisi ile doğu kültürü bir araya geliyor 6