Avustralya asıllı fotoğrafçı Esthaem; huzur içinde doğaya dönen çıplak bedenlerin ruhlarının derinliğini keşfetmek ve loş odalarda, her biri şiirsellikle ele alınan bedenleri yakalamak gibi bir özelliğe sahip.

Işığın ve gölgenin, bedenler üzerinde nasıl dans ettiğini görebilirsiniz. Esthaem’in deklanşörü, çıplak bedenleri, kısmen gizli vücutları gördüğü anda devreye giriyor.

Fotoğrafları gördükten sonra bizler de bedenlerimizi doğaya karıştırmak isteyebiliriz; ancak fotoğraflar, savunmasız oluşumuzun beraberinde, bunun tam olarak bir saklanma olamayacağını da anlatır nitelikteler.

Sanatçı ise bir açıklamasında: “Fotoğraflarımla beraber kendi bakışımı, kim olduğumu -hem bir insan hem de bir sanatçı olarak- yakalamaya çalışıyorum. Bir şekilde fotoğraflarımda belirsizliği hissetmek; onlara belki kendileri hakkında bir şeyler öğretmek ve onların, kimliklerini tanımalarına yardımcı olmak istiyorum” diyor.

*Fotoğraflara bu müzik eşliğinde bakmanız tavsiye edilir.

Esthaem (1) Esthaem (2) Esthaem (4) Esthaem (5) Esthaem (6) Esthaem (7) Esthaem (8) Esthaem (9) Esthaem (10) Esthaem (11) Esthaem (12) Esthaem (13)

Kaynak: Ignant, Scene 360, 2 Heads

** Başlık görselindeki sansür sosyal paylaşım platformunun bu tarz görseller başlıkta kullanıldığında zaman sayfayı kapatması nedeniyle uygulanmıştır.