Okuma süresi: < 1 dakika

Beyaz Saray, Raffi Freedman-Gurspan ile olan görüşmelerini salı günü duyurdu. Raffi Freedman-Gurspan, Personel Ofis bölümünde, başkanlık personeli için sosyal yardım ve işe alım görevini gerçekleştiriyor. Transseksüel cinsiyetli kişilerin avukatları, açık bir şekilde kendi kimliği ile resmi olarak Beyaz Saray’a hizmet eden ilk kişinin Raffi Freedman-Gurspan olduğunu söylüyorlar.

Beyaz Saray’da çalışan ilk transseksüel personel Raffi Freedman-Gurspan 2

Önceden Freedman-Gurspan, NCTE‘nin (National Center for Transgender Equality) ırksal ve ekonomik adalet girişimciliği için danışmanlık yapıyordu. Mara Keisling (NCTE Baş Yönetmeni), Freedman-Gurspan’ın Beyaz Saray’a seçilen ilk transseksüel görevli olduğu için çok sevindiğini, aynı zamanda arkadaşının ona ve diğer sayısız kişiye ilham verdiğini belirtti.

Avukatlar bu görüşmenin, federal hükümetin, LGBTİ topluluğunu ve tüm Amerikalıların deneyim ve ifadelerini kapsadığına emin olmaları için önemli bir adım olduğunu vurguladılar.

Beyaz Saray kıdemli danışmanı Valerie Jarrett, Freedman-Gurspan’ın transseksüel Amerikalılarının hayatlarını geliştirmeye olan bağlılığının, Başkan Obama’nın yönetiminin değerlerini yansıttığını belirtti.

Kaynak: Washington Blade 

Önceki İçerikİktidarın özel harekatından kadın bedenine işkence: “Ekin Van’a barış sözü verdik”
Sonraki İçerikÖnce insansızlaştır sonra yok et!
24 yaşında olup, Londra'da Dijital Tasarım ve Markalaştırma üzerine yüksek lisans yapmaktayım. Asker çocuğu olduğum için 4 senede bir okul değiştirmiş olmakla beraber, bu deneyimlerin hayatımda büyük önem arz ettiğine inanıyorum. Seyahat etmeyi gerçekten ama gerçekten çok seven bir insanım. Yeni kültürler, yeni insanlar ve deneyimler benim ayrılmaz bir parçam olmuştur diyebilirim. Elimden gelenin daha da fazlasını yaparak kendimi farklı alanlarda geliştirmeyi ve bana verilen olanakları en iyi şekilde kullanmayı her zaman başarıya giden doğru yol olarak görmüşümdür. Aceleci bir insanım. Gerçekten her şey hemen olsun istiyorum her ne kadar hayatta bir takım şeyler için beklenilmesi gerektiğini bilsem bile. Biraz enteresan gelebilir ama gerçekten futbol ve bilgisayar aynı zamanda konsol oyunlarına ilgim biraz fazla sanırım. Sanat ve tasarıma her zaman büyük ilgim olmakla beraber, mümkün olduğunca diğer popüler konulardan da uzak kalmamaya çalışıyorum. Bilime ve teknolojiye meraklı bir insanım. Her şeyden önemlisi gerçekten bu hayata bir kere geldiğimize ve bize verilen fırsatları en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiğine inanıyorum.