Ana SayfaKültür & SanatBo sahne devrediyor: Tiyatrona sahip çık

Bo sahne devrediyor: Tiyatrona sahip çık

-

Her geçen gün sanatsal anlamda daraldığımıza şahit oluyoruz. Yakın zamanda D22 ve şimdi de Bo Sahne… Ey sanatseverler safları sıklaştırın, tiyatronuza sahip çıkın!

2013 yılında Levent Özdilek ve Nilüfer Bıyıklı tarafından kurulan Bo Sahne devrediliyor. Levent Özdilek ve Nilüfer Bıyıklı aşağıdaki metni basın ile paylaşarak Bo Sahne’yi devretme kararlarını açıkladılar.

Devrediyoruz…

BO Sahne olarak yeni Tiyatro sezonuna yeni bir açılımla girmeye karar verdik.

İstanbul’un kalbi Cihangir’de bir otoparkı Tiyatro Sahnesine dönüştürmek, bir mekana, bir sokağa, repliklerle ruh katmak bir hayaldi ve gerçek oldu.

Tiyatro sahnelerinin parmakla sayılacak kadar azaldığı bir dönemde, ülkemize sadece kendi olanaklarımızla bir sahne kazandırmış olmak gerçekten bizim için gurur verici.

Kendi seyircisini oluşturdu BO Sahne…
130 kişilik Tiyatro Salonu, ayrıca 100 metrekarelik dans ve prova salonu, özel tasarlanmış havalandırma sistemi, kulisleri, ofis alanlarıyla; birçok tiyatro topluluğunun provalarını yaptığı, oyunlarını sahnelediği, dans, oyunculuk, kişisel gelişim atölyelerinde kendini keşfeden mutlu insanların çalıştığı, önemli sinema filmlerinin cast çekimlerinin yapıldığı, kimi zaman reklamların, dizilerin çekildiği, akustik konserler ve panellerin gerçekleştiği, bir kültür merkezi oldu BO Sahne.

Tüm bunlar olurken kendi prodüksiyonlarımızla pek çok ilde ve kendi sahnemizde binlerce seyirciye ulaştık. Ve şimdi yurt içi-yurt dışı bağlantılı yeni hayallerimiz ve projelerimiz gerçekleşme yolunda. Bu sebeple Cihangir’ de var ettiğimiz kültür merkezimizi devretme kararı aldık.

Bu kararı tüm tiyatroseverlerle paylaşırken kültür merkezimizi devralmak isteyen kişi ya da topluluklarla görüşmelere başlıyoruz.

Biz yarattığımız bu mekanda çok mutlu olduk ve mutlulukla devredeceğiz.

Levent Özdilek & Nilüfer Bıyıklı
İletişim: [email protected]

SON YAZILAR

Edebiyat tekeli ve kırık kalemler

Ülkemizde okuma alışkanlığının çok fazla olmadığını biliyoruz. Bunun için çevremize bakmamız bile yeterli ama gelin sayılara da bir göz atalım. TÜİK’in 2023 yılında yaptığı araştırmaya göre...

İşçi Filmleri Festivali başlıyor

18. İşçi Filmleri Festivali, 14-19 Ekim tarihleri arasında Ankara’da sinemaseverlerle buluşacak. 14 Ekim günü saat 18.30’da Kavaklıdere Sineması’nda oyuncu Gözde Duru’nun sunuculuğunu yapacağı açılışta Sputnik’te...

Kuru Otlar Üstüne: Antagonist olarak dişil enerji

Nuri Bilge Ceylan’ın 2023 Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapan son filmi Kuru Otlar Üstüne, yönetmenin sinematografisinde takip ettiğimiz “aydının taşra sıkıntısı” olarak da tanımlanabilecek halini...

Sanat: Kolektif tembelliğin günah keçisi

Sanat, insanın varoluşunu ortaya koymasının en yalın ama çözümü ve anlaşılması en zor çabasıdır belki de. Buna rağmen sanatı ısrarla belirli bir çerçeve içerisine sıkıştırmanın...
Vahap Halat
Vahap Halat
Yeni Yüzyıl Üniversitesi G.S.F.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol